Второ поредно разочарование за Краснодар (видео)

Участието в Шампионската лига се отразява доста негативно на представянето на Краснодар в руското първенство и вчера отборът на Мурад Мусаев допусна втора поредна загуба на домашната сцена, този път от Ахмат. "Биковете" отстъпиха с 0:2 и се смъкнаха до 10-ото място в класирането, а тимът от Грозни има с две точки повече и е девети.

Краснодар хвърли много сили срещу Челси преди няколко дни, но беше разгромен с 0:4. Днес в играта на "гражданите" нямаше нито настроение, нито свежест. Ахмат доминираше след почивката и записа шести успех през сезона. Головете бяха дело на Вилкер Анхел и Исмаел.
Ахмат по традиция има трудности при визитите на този съперник. През миналия сезон южняците отново загубиха, а последната им победа беше през 2017 година. Домакините можеха да излязат напред още в 15-ата минута, но Владимир Илин разтресе гредата. В средата на полувремето Даниил Уткин от Краснодар също стреля в страничния стълб.

След почивката Ахмат вдигна темпото и стигна до трите точки. В 67-ата минута се стигна до кратко разбъркване в наказателното поле и венецуелският защитник Вилкер Анхел прати топката в мрежата. В 82-ата Артьом Полярус подаде на Исмаел и бразилецът сложи точка на спора.

Някои от звездите на Краснодар, начело с Маркус Берг и Кристиан Рамирес, получиха почивка и се появиха през второто полувреме, но гостите така и не успяха да сътворят почти нищо в атака.
През следващата седмица "биковете" ще гостуват на Севиля в Шампионската лига, а после им предстои и мач със Зенит.