Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Челси се развихри в края и стигна до убедителна победа в Русия (видео)

Челси постигна победа с 4:0 при гостуването си на дебютанта в турнира Краснодар. Тимът на Франк Лампард имаше предимство през цялата среща, но успехът не дойде толкова лесно, колкото показва резултатът.

Жоржиньо пропусна дузпа в 14-ата минута, но лондончани водеха на почивката, след като Хъдсън-Одой откри резултата. Тимо Вернер от дузпа и Хаким Зиеш, който за първи път бе титуляр за "сините", се разписаха към края на мача, а влезлият като резерва Пулишич оформи крайното 0:4 в последната минута на редовното време.

След този резултат Челси оглави класирането в група Е на Шампионската лига, където са още Севиля и Рен, които играят по-късно днес. Краснодар изигра първия си домакински мач в историята в най-престижния клубен турнир.
Антонио Рюдигер започна като титуляр за първи път от началото на сезона, като Франк Лампард показа, че ще му даде шанс да се бори за титулярно място. Лондончани не започнаха убедително, но в 14-ата минута получиха шанс да поведат. Вернер бе спънат в наказателното поле от Кайо и бе отсъдена дузпа. Жоржиньо изпълни в типичния си стил с подскок, но прати топката в гредата.
Гостите имаха инициативата, но не създаваха положения. Вратарят на Краснодар Сафонов допринесе на Челси за така важния първи гол. В 37-ата минута той пропусна топката след удар на Хъдсън-Одой, който не би трябвало да го затрудни.
Домакините имаха своите моменти в началото на второто полувреме и бяха близо до изравняване. Удар на Газински завърши в гредата. Руснаците усещаха, че могат да стигнат до гол и Менди трябваше да се намесва след удар на Маркус Берг.
Интригата приключи в 76-ата минута. Съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Мартинович, а Вернер бе точен от бялата точка. От този момент до края играчите на Лампард заиграха за удоволствие и вкараха още два гола. Хаким Зиеш отбеляза първия си гол за клуба, а в самия край Пулишич, който се включи много силно, също се разписа.