Ахмат продължава с победите (видео)

Ахмат затвърди тенденцията да е отборът в най-добра форма в руската Премиер лига, заедно с ЦСКА (Москва). Вчера тимът от Грозни се наложи с 1:0 при гостуването си на Тамбов и вече е на 7-о място в класирането с 23 точки, колкото имат още Динамо (Москва), Ростов и Сочи.

Попадението вкара Артьом Тимофеев в 87-ата минута, но и преди това гостите създадоха доста положения пред вратата на Сергей Рижиков. Тамбов не можа да се отдалечи от зоната на изпадащите и заема 13-о място в класирането с 12 точки.
До почивката двата тима действаха доста предпазливо, но второто полувреме беше интересно. Още в 46-ата минута Бернард Бериша се озова на добра позиция, но Рижиков изби. Малко по-късно ветеранът на вратата на Тамбов спаси и силен изстрел на Антон Швец.

Домакините можеха да поведат след час игра, но Валериу Чуперка прати топката над напречната греда. В 76-ата имнута Рижиков се справи с удар на Тимофеев, а после Владимир Илин пропусна с глава.
Три минути преди края Максим Ненахов опита нещо средно между удар и центриране, а Тимофеев подложи крак и отклони топката във вратата, носейки победата на Ахмат.

В следващия кръг съставът на Андрей Талалаев ще е домакин на шампиона Зенит, а Тамбов ще гостува на Краснодар.