Ахмат сломи Уфа с човек по-малко

Ахмат записа впечатляваща победа с 3:1 в домакинството си на Уфа от 12-ия кръг на Премиер лигата на Русия. По-интересното бе, че успехът бе постигнат с човек по-малко на терена, след като Андрей Семьонов бе изгонен в 58-ата минута.

Домакините откриха резултата от дузпа, реализирана от  Бернард Бериша. Гостите обаче изравниха чрез Азер Алиев в 56-ата минута.

В 58-ата минута отборът от Грозни остана в намален състав, след като Семьонов задържа в гръб съперников футболист и получи втори жълт и червен картон.

Вместо Уфа да се възползва от численото си предимство на терна, се случи точно обратното. Ахмат вкара нови два гола, дело на Владимир Илин в 68-ата и отново Бериша в 77-ата минута, с които стигна и до успеха с 3:1.

Тази победа изкачи Ахмат на 10-ото място в класирането със 17 точки. Уфа пък продължава да затъва, като остава на дъното с едва 6 спечелени точки до момента.