Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Севлиево и Партизан не излъчиха победител

В Севлиево едноименният тим и Партизан (Червен бряг) завършиха 2:2 в равностоен мач от 12-ия кръг на Северозападната Трета лига. Нулевото равенство се запази до почивката. Галин Стоянов сам изработи две ситуации, но не успя да промуши топката в мрежата на Партизан. Тихомир Кънев пък уцели гредата от фаул. Той контузи бранителя на съперника Слави Паскалев в 25-ата минута. Пред отсрещната врата нападателят на черевенобрежкият тим Христо Димов се измъкна очи в очи с Димитър Пантев, но не вкара.

В началото на втората част севлиевци излязоха напред в резултата. Течеше 48-ата минута, когато Алекс Георгиев проби по фланга, центрира и Митко Милчев насочи топката в мрежата на своите. 20 минути по-късно играч на гостите бе спрян с нарушение в наказателното поле и капитанът Калоян Тодоров реализира отсъдената дузпа – 1:1. После две изпълнения на фаул пред севлиевската врата не улучиха целта. Калоян Ангелов пък излъга цялата севлиевска защита, но от дузпата стреля слабо. Десетина минути преди края Ангел Русев финтира стража на Севлиево и беше повален, но сигнал за дузпа не последва. Драмата се разигра в даденото от съдията 3-минутно продължение. Първо капитанът на домакините Атанас Фиданин шутира, топката рикошира и спря в мрежата. В последните секунди обаче футболистите на Партизан разиграха топката и Димитър Димитров с глава оползотвори подаване на сътборник за крайното 2:2.