Черноморец се върна на върха, акулите победиха в последната минута Атлетик Куклен

Отборът на Черноморец 1919 Бургас прибави важни три точки и спечели девета победа от началото на сезона, връщайки се отново на върха в Югоизточната Трета лига. "Акулите", водени от Слави Костенски победиха Атлетик Куклен с 2:1, в среща от 12-ия кръг на първенството, а второто попадение за домакините от Бургас падна в последната 90-та минута на срещата.

След нова драма и гол в заключителните минути на стадион "Черноморец", Антон Узунов бе в прегръдките на своите съотборници, превръщайки се в герой за своя тим. Младият атакуващ състезател отбеляза 4-тото си попадение от началото на кампанията и донесе поредния успех за бургазлии, които продължават борбата за Втора лига. Пред погледа на вярната бургаска агитка, футболистите на Черноморец отново трябваше да чакат до последната минута, за да зарадват привържениците си, които не веднъж през този сезон видяха подобни победи в заключителните минути. Така бе и при последната визита в Хасково, при успеха с 2:1 и в регионалното дерби с Несебър, спечелено с 1:0.

Черноморец събра 29 точки в своя актив, колкото има и Загорец. Момчетата на Мирослав Миндев са с мач по-малко, след като дербито с Марица Пловдив от предния кръг бе отложено. Загорец се наложи днес с 4:0 над Верея Стара Загора, а новозагорци може би ще бъдат единственият претендент на "акулите" през този сезон за челната позиция. По-миналата седмица Загорец попиля Несебър с 9:0 и загатна, че ще се бори за лидерската позиция. Не е тайна, че Загорец ще атакува Втора лига, но с по-малък бюджет от този на Черноморец. Останалите тимове в групата нямат претенции за по-горна група.

"Акулите" имат домакинства на Горски Извор и Карнобат. Визитите не са леки, но ако искат да постигнат целта, момчетата на Костенски трябва да продължават да печелят и навън без да губят повече точки. Следва визита на Гигант Съединение и две последователни на Сокол Марково и Левски Карлово.
Черноморец спечели важни точки с преките опоненти, а това трябва да донесе допълнително самочувствие на играчите. Загорец имат сериозна голова разлика от 37:6, докато бургазлии остават с 24:8, но продължават да се борят с точките с тима от Нова Загора. Милен Танев вече има 8 попадения, а Мариян Тонев е със 7. Антон Узунов е с 4, а останалите голмайстори на акулите са Мирослав Радев, Стоян Кижев, Симеон Русев, Нуретин Пюскюлю и Стоян Мантаров.

Черноморец спечели историческа победа в първия кръг в Смолян с 1:0, у дома се наложи над Димитровград с 2:0 и над Спартак Пловдив с 1:0, а в Нова Загора записа реми - 1:1 със Загорец. "Акулите" загубиха от Розова долина в Казанлък с 3:2, като второто попадение на Мариян Тонев падна твърде късно в края на мача, а "розите" отбелязаха три попадения през първата част.

Последва сладка шампионска победа у дома с 1:0 в добавеното време в регионалното дерби срещу Несебър, за да дойде и успеха в Пловдив с 2:0 над Марица. Последва разгромна победа у дома с 4:0 над тима на Верея Стара Загора, за да дойде ремито 1:1 в Първомай. "Акулите" изпуснаха победата в заключителните секунди, а попадението за първомайци падна в последната 4-та на добавеното време след центриране. Милен Танев беше открил за гостите в 75-та минута след статично положение и добра атака, а Загорец не успяха да спечелят в Казанлък гостуването си на Розова долина, завършвайки 1:1.
Последва разгромна победа над Ямбол - 5:1. Миналата седмица, Черноморец отново спечели шампионска победа с 2:1 при визитата си на Хасково с гол от дузпа в 94-та минута.
Слави Костенски пусна отново състава, с който започваше в предните мачове, като направи няколко промени, пускайки в стартовите 11 Любомир Божинов и Симеон Русев. Стоян Мантаров пропусна мача за натрупани картони, а Жулиен Парушев остана на пейката заедно с Нуретин Пюскюлю, Стилиян Станчев, Мустафа Мустафа, Валентин Стоилов, Денис Дагигов и вратаря Мартин Шейтанов.

Капитанът Мартин Теменлиев бе под рамката, а в отбрана за домакините действаха Слави Шопов, Стоян Кижев, Стоян Вергиев и Валентин Иванов. В халфовата линия бяха Валентин Иванов -Чалъма, Любомир Божинов, Антон Узунов и Симеон Русев. В предни позиции действаха Мариян Тонев и Милен Танев.
Тимът на Слави Костенски отново доминираше през целия двубой с Куклен, като домакините нацелиха и две греди. Милен Танев, Антон Узунов и Мариян Тонев тормозеха бранителите на Атлетик .

След почивката попадение за гостите бе отменено заради засада, а Черноморец поведе още в 7-та минута след точно изпълнена дузпа на Милен Танев за игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия от Хасково Николай Николов и помощниците му се справиха добре със срещата, като единствената забележка бе спестените няколко картона за гостите, които се опитваха да бавят играта през втората част. В 7-та минута на срещата Милен Танев изведе акулите напред в резултата. Мариян Тонев центрира в наказателното поле, а футболист на гостите игра с ръка.

Главният съдия Николай Николов посочи бялата точка, а с със силен изстрел по земя в долния десен ъгъл на вратаря, Танев даде аванс на домакините, бележейки 8-то си попадение от началото на сезона. В 15-та минута Любомир Божинов от свободен удар можеше да покачи резултата, но топката облиза напречната греда и излезе в аут. При една от редките си атаки, гостите от Куклен изравниха резултата. В 17-та минута след изпълнение на корнер, футболист на Атлетик се отскубна в наказателното поле и с примерен изстрел с крак отбеляза за 1:1. Черноморец продължи да атакува, но нямаше късмет на няколко пъти. Минута преди края на първата част, Антон Узунов за малко да счупи горната греда след изстрел с глава и пас на Валентин Иванов.

След почивката акулите отново доминираха, владееха инициативата и търсеха така важното второ попадение. Любомир Божинов, Антон Узунов и Милен Танев продължиха да тормозят отбраната на гостите, но без успех. Гостите от Куклен отбелязаха гол в 58-та минута, но бе отменен заради засада. В 60-та минута изстрел от свободен удар на Любомир Божинов, отново не намери целта, а вратарят на Куклен изби в корнер. Антон Узунов, Милен Танев и Мариян Тонев също имаха няколко възможности за гол, но без успех.

Малко преди края на мача, в 78-та минута Жулиен Парушев от точката на дузпата за малко не счупи горната греда след силен изстрел и чудесен пас на Антон Узунов, който му свали топката с глава. Черноморец отново трябваше да чака до последната минута, за да изстрада поредния важен успех.

Точно, когато четвъртият съдия от Бургас Петър Аспарухов вдигна табелката с 5 минутното продължение, Черноморец вкара за 2:1.След нова добра атака по десния фланг и центриране на Валентин Иванов, Милен Танев в наказателното поле обработи и асистира за Антон Узунов, който от близко разстояние със силен шут прати топката във вратата за крайното 2:1.

В следващия 13-и кръг, Черноморец гостува на Гигант Съединение, а двубоят е на 31-и октомври /събота/, от 14:30 часа.