Септември 98 прегази Ботев (Нови пазар)

Отборът на „Септември 98“(Тервел) прегази у дома „Ботев“(Нови пазар) в мач от ХI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят се игра на градския стадион пред малобройна публика. Домакините започнаха вихрено мача и през първата част нанизаха три гола във вратата на Добромир Дочков. В 6-та мин. Кристиян Петков реализира за 1:0. Седем минути след това Георги Иванов удвои преднината на добружанци, а в 26-та мин. отново Кристиян Петков направи резултата класически.

През втората част „Септември 98“(Тервел) продължи нападателният си стил на игра и често застрашаваше вратата на гостите. В 50-та мин. за събаряне на нападател устремил се сам срещу вратаря на гостите с директен червен картон от игра беше изгонен капитана на „Ботев“(Нови пазар) Йордан Миленов. С човек по-малко и разредена защита гостите от Нови пазар трудно задържаха нападателите на „Септември 98“. В 54-та мин. капитана Стефан Стефанов с глава покачи на 4:0 след центриране на Стилиян Цеков. Резервата Генади Димитров едва влязъл в игра в 63-та мин. покачи на 5:0.

Гостите от Нови пазар в 70-та мин. се добраха до гола на честа. Митко Митков беше изведен от дълбочина и за опитният голмайстор не остана нищо друго освен да забие топката в мрежата на Дениз Александров – 5:1. До края на мача домакините реализираха още два гола във вратата на новопазарчани. В 77-та мин. Венелин Стоянов покачи на 6:1, след пробив от ляво и преодоляване на вратаря на гостите. Крайното 7:1 оформи в 83-та мин. влезлия като резерва юноша от местната футболна школа Назиф Мемиш.
Победата прати тима на „Септември 98“(Тервел) на трето място в класирането - преди утрешните двубои в групата. В следващия кръг „Септември 98“(Тервел) почива и няма нищо да прибави към актива си, докато „Ботев“(Нови пазар) приема у дома лидера „Светкавица“(Търговище).