И Аталанта подчини Милан на "Сан Сиро"

Аталанта стана поредният отбор през този сезон, който си тръгва доволен след гостуване на Милан. Бергамаските победиха Милан с 2:1 в изключително интересен мач от 31-ия кръг на Серия А и заплетоха възела около 4-ото място. Флокари и Лангела вкараха през първото полувреме за гостите и на почивката световният клубен шампион губеше с 0:2. През втората част Милан упражни тотален натиск, но не успя да додрапа до равенството. Малдини в 85-ата минута намали резултата. В последните секунди Андреа Пирло пропусна дузпа и така гостите си тръгнаха с трите точки. През целия двубой "росонерите" имаха претенци към съдията Бриги, който отмени два техни гола - първият поради засада, а вторият заради фаул на Амброзини срещу вратаря на гостите. Освен това в 87-ата минута Алесандро Неста бе изтонен за бурни протести.

Срещата стартира изключително бурно. Още във втората минути Гатузо влезе грубо в краката на Тисоне. В следващите игрови епизоди Милан се опита да упражни домакински натиск, но без успех. В 8-ата минута дойде първото положение пред вратата на гостите, но Гатузо нямаше шанс. В ответната атака гостите показаха, че са дошли за нещо повече от почетна загуба и добра тяхна контра, завършила с неточен удар на Дони. В 33-ата минута Флокари изведе гостите напред. Нападателят на бергамаските стреля, но Калач спаси. Все пак Флокари отново достигна до топката и я прати в мрежата. Девет минути по-късно гостите стигнаха до втори гол. Авторът на първото попадение намери Лангела, който с елегантно премина през бранител на Милан и с удар в близкия ъгъл направи Калач безпомощен.

На почивката Анчелоти пусна в игра Палоски и Каладзе на местата на Фавали и Джилардино. От първата минута на втората част Милан тръгна да търси гола, докато тимът на Джиджи Дел Нери чакаше своя шанс на конраатака. В 49-ата минута Палоски стреля и Зеедорф с глава прати топката в мрежата. Холандецът обаче бе зад защитата и попадението бе отменено. В следващите минути натискът на „росонерите" продължи, но и Аталанта имаше своя златен шанс, който бе пропуснат от Дони в 59-ата минута. До края на двубоя домакините се поизнервиха. Все пак в 85-ата минута Малдини с глава намали. В следващите минути ветеранът влезе в краката на играч на Аталанта и съдията Бриги свири фаул. Неста реагира бурно и получи червен картон. В следващите секунди драмата продължи да бъде пълна. Съдията отсъди дузпа за домакините за нарушение срещу Амброзини. Зад топката застана Пирло, чийто удар бе спасен от Копола. Така Милан направи поредна грешна стъпка като домакин и се смъкна на 6-ото място. Росонерите имат 49 точки - с 4 по-малко от Фиорентина и на три от Удизене.  Аталанта е на 9-а  позиция с 41.

МИЛАН - АТАЛАНТА 1:2 (0:2)
МИЛАН: Калач, Одо (59-Броки), Неста, Малдини, Фавали (46-Каладзе), Гатузо, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Пато, Джилардино (46-Палоски)
Треньор: Анчелоти
АТАЛАНТА: Копола, Ривалта, Пелегрино, Таламонти (33-Манфредини), Белини, Ферейра Пинто, Тисоне, Гуаренте, Лангела (69-Падоин), Дони, Флокари (83-С.Индзаги)
Треньор: Дел Нери