Рома изхвърли Реал насред "Бернабеу"

Рома се класира на четвъртфинал в Шампионката лига, елиминирайки Реал Мадрид след победа насред „Сантияго Бернабеу" с 2:1. Италианците поведоха в 73-та минута, след гол на Тадей, а две минути по-късно Раул изравни, след съмнително положение на засада. Победният гол за Рома вкара Вучинич в дадено продължение на мача. Реал завърши двубоя с 10 души, след като Пепе получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Първата среща в Рим завърши отново 2:1 за Рома и с общ резултат 4:2 римляните изхвърлиха „белия балет" от турнира.

Реал започна с натиск, но гостите бързо успяха да изравнят играта, а впоследствие и да доминират. В 18-та минута Акуиляни уцели дясната греда на вратата на Касияс, след което топката попадна отново във халфа на Рома, който пак стреля опасно, но вратарят на Реал изби топката.

До края на полувремето футболистите на Рома имаха няколко възможности да отбележат гол в мрежата на „белия балет", но с отлични изяви се отличи Икер Касияс.  Реал започна силно второто полувреме и в 49-та минута Жулио Баптища от пряк свободен удар уцели напречната греда на вратата на Рома.  В 66-та минута влезлият като резерва Мирко Вучинич получи топката от Тонето и уцели за втори път гредата зад Касияс. Пет минути по-късно Пепе фаулира Вучинич и съдията Кирос Васарас показа втори жълт картон на португалския защитник,

В 73-та минута Тонето центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където най-съобразителен се оказа Тадей, който с глава засече топката и я прати в мрежата на Касияс. 2 минути по-късно Робиньо подаде на Раул, който бе в положение на засада, но страничния съдия не видя това и нападателя на Реал изравни резултата. Домакините се опитаха да натиснат, но във втората минута на даденото от съдията продължение Кристиан Панучи центрира от фаул в наказателното поле на Реал, където Мирко Вучинич засече топката в мрежата и донесе победата за „вълците".