Дузпи пратиха Фенербахче в рая

Турският гранд Фенербахче написа златна страница в своята история. Тимът на бразилския наставник Зико отстрани Севиля след изпълнение на дузпи и се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. В редовното време и продълженията срещата приключи при резултат 3:2 за испанците и след победата на "фенерите" със същия резултат в първия мач, срещата отиде в дузпи. При тях турците показаха по-здрави нерви и след пропуски на Ескуде, Мареска и Алвеш, Фенербахче ликува.

Срещата започна приказно за домакините. Още в 5-ата минута препълнените трибуни на стадион „Рамон Санчес Пискуан” изригнаха след гол от пряк свободен удар на Даниел Алвеш.  Четири минути по-късно стръжът на Фенербахче Волкан Демирел бе разстрелян за втори път. Демирел не очакваше удар от 30 метра на Кейта, който опъна мрежата – 2:0. В следващите минути турците взеха инициативата и започнаха да атакуват по-активно. Това смути отбраната на Севиля тя допусна няколко грешки. В 20-ата минута след едно центриране от корнер, защитата на домакините не се намеси уверено и Дейвид с топовен удар намали резултата. Края на полувремето бе белязан от нов натиск на домакините. Той донесе резултат и Кануте направи 3:1. Нападателят на Севиля пое една топка на гърди елегантно и с премерен удар прати топката в мрежата. В даденото от рефера продължение на първата част първо Кежман, а после и Алекс пропуснаха пред вратата на Палоп.

През втората част турците се опитваха всячески да атакуват и упражниха натиск. Нападателите на Фенербахче пропуснаха няколко положения преди да се стигне до 79-ата минута, в която след поредната грешка на защитата на испанците Дейвид вкара скъпоценния гол за тима на Зико – 3:2. Така редовното време приключи при резултата от първия мач и двубоят отиде в продължения. В двете продължения от по 15 минути двата тима не си вкараха гол и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

От бялата точка нервите на домакините не издържаха. Кануте вкара първата за Севиля, докато за Фенербахче Ведерсон бе точен. Последваха пропуски и за двата тима съответно на Ескуде и Еду. Драгутинович и Аурелио не изтърваха при третите изпълнения, но при следващото ударът на Енцо Мареска бе спасен от Демирел. Ключова дузпа за гостите вкара Кежман, а след нея Даниел Алвеш бе отказан от вратаря на турския тим и Фенербахче ликува.

СЕВИЛЯ - ФЕНЕРБАХЧЕ 5:5 след изпълнение на дузпи (3:2 в редовното време)

1:0 Даниел Алвеш (5)