Фантастичен Гигс върна Манчестър Юнайтед на върха

Фантастичен Райън Гигс вкара решителния гол за Манчестър Юнайтед при гостуването на Уест Хем, при което "червените дяволи" постигнаха поредното си шампионско 1:0. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра пълни 90 минути за шампионите на Англия, Европа и света, в които неговият тим продължи невероятната си серия и вече 13 мача не е допуснал гол в своята врата. Възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън се върнаха на върха в класирането на Висшата лига, изпреварвайки Ливърпул с две точки. Освен това настоящите първенци имат и мач в аванс на мърсисайдци.

В 62-ата минута Гигс направи страхотен рейд между двама бранители на домакините и с прекрасен диагонален удар прати топката в мрежата на Робърт Грийн. По този начин той отбеляза гол в 19-и пореден сезон, което само по себе си е друга страхотна статистика. Това бе едно от малкото положения за гол на гостите в този мач, но те се възползваха по отличен начин от него и реализираха така важния за тях първи гол. Оттам насетне те разчитаха на най-стабилната отбрана в елита да им донесе трите точки, които да ги върнат на върха в класирането на Висшата лига.

Преди почивката Димитър Бербатов вкара гол, който правилно бе отменен поради засада, а Роб Грийн спаси по отличен начин изстрел на Кристиано Роналдо след отлично заучено изпълнение на пряк свободен удар. Домакините пък пропуснаха да се разпишат чрез Карлтън Коул, изъкнал се зад гърба на Рио Фърдинанд, но не успял да прехвърли Едвин ван дер Сар.

След почивката и особено след гола на Гигс, гостите се върнаха в отбрана, но за пореден път този сезон изключително умело защитиха своя аванс и спечелиха трите точки. Те така и не позволиха на съперника да стигне до много чисто голово положение пред Ван дер Сар, за което да съжалява след мача, че е пропуснал. При вероятно най-опасното от тях Карлтън Коул стреля от малкото наказателно поле след подаване на Давид ди Микеле, но Неманя Видич блокира удара му, който се насочваше към далечния ъгъл и изби в корнер.

УЕСТ ХЕМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (0:0)
0:1 - Гигс (62)
УЕСТ ХЕМ: Грийн, Нийл, Колинс, Ъпсън, Илунга, Бехрами (87-Тристан), Нобъл (77-Нсереко), Паркър, Колисън, Ди Микеле, Коул
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Рафаел, Видич, Фърдинанд, О'Шей, Роналдо, Карик, Скоулс, Гигс, Тевес (87-Парк), Бербатов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Нийл (Уест Хем); Видич (Манчестър Юнайтед)
СЪДИЯ: Фил Дауд
СТАДИОН: "Болейн Граунд", 34 958 зрители