Пушките на Славия и Арда не гръмнаха, екшън край тъчлинията

Славия и Арда (Кърджали) не излъчиха победител и показаха неефективно нападение в мач от efbet Лига, завършил 0:0 на стадион "Александър Шаламанов". Срещата, играна на празника на Българската армия, предложи приятен футбол, но без попадения. През втората част на скамейката на "белите" се разрази малък екшън, след смяната на капитана Галин Иванов.

Срещата започна в бавно темпо, като първата сериозна опасност се откри пред домакините в 15-ата минута. Емил Стоев имаше възможност да засече топката в мрежата от непосредствена близост, но опитният халф не сполучи. В 20-ата минута гостите от Кърджали искаха дузпа, след като Виктор Генев задържа нигериеца Чинонсо пред вратарското поле. Реферът Стоян Арсов обаче не посочи бялата точка, а не последва и сигнал от ВАР съдията Кристиян Колев.

Сред зрителите на мача бяха доста популярни лица от родния футбол - босът на Славия Венцеслав Стефанов, помощник-треньорът на националния отбор Георги Донков, бившият полузащитник на "белите" и легенда на ЦСКА Тодор Янчев и др.

След половин час игра Славия отново създаде голова ситуация. Опорният халф на "белите" Исак Соле се пребори за топката в средата на терена, след което направи отличен слалом покрай трима от Арда. Последва пас към Мартин Сораков, който също финтира бранител и се озова фронтално срещу вратата на Анатолий Господинов, но ударът на 20-годишния нападател беше неточен. Гостите отвърнаха скоро след това със слаб удар на национала Станислав Иванов от сравнително добра позиция.

Второто полувреме започна с два пропуска на Мартин Сораков. Младият нападател на "белите" открадна топката след грешен пас на Анатолий Господинов, но веднага след това вратарят на Арда поправи грешката си с плонж и спасяване. В 50-ата минута Сораков отново пробва мерника си, но бившият страж на ЦСКА и Етър успя да избие в корнер.

В 59-ата минута страстите край резервната скамейка на "белите" се нажежиха до червено. Причина за това стана реакция на капитана на Славия Галин Иванов при смяната му с младока Кристиян Стоянов, която не се хареса никак на Златомир Загорчич.

19 Славия 0:0 Арда (Кърджали)

Треньорът първо посочи на бившия национал пътя към съблекалнята, след което свадата продължи и Заги тръгна заплашително към своя футболист - намеси се докторът на славистите Дениз Йълмаз, който успя навреме да спре и успокои натурализирания сърбин.

Скоро след това резервата в тима на Николай Киров Борис Тютюков имаше възможност да намери мрежата зад Светослав Вуцов, но националният вратар реагира добре и успя да избие изстрела с една ръка. Така последният съдийски сигнал дойде при 0:0.

Напрежение на скамейката на "белите" - Заги тръгна заплашително към Галин Иванов

Славия 0:0 Арда (Кърджали)

Стартовите състави:

Славия: 1. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 6. Пламен Крачунов, 9. Чинонсо, 2. Окезие Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов.

Снимки: Борислав Трошев