Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Противоречиво начало за Попето и компания (видео)

И третият мач от началото на сезона в руската Премиер лига приключи наравно. Кубан изпусна да победи Рубин на своя стадион в Краснодар и двубоят завърши 1:1.  Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов беше титуляр за домакините и остана на терена през всичките 90 минути. Неговият отор игра цяло полувреме с човек повече след червения картон на Александър Рязанцев, но не можа да пречупи казанци. Рубин дори поведе в 71-ата минута чрез Роман Ерьоменко, но малко след това Арас Йозбилис показа, че неслучайно е желан от Монако и с перфектно изпълнен фаул донесе точката на Кубан.

Домакините започнаха силно и създадоха няколко голови ситуации до почивката. При една от тях Попов стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му излезе в аут. Българинът действаше зад централния нападател Ибрахима Балде, но понякога си разменяше мястото си Йозбилис, като отиваше на десния фланг.

Футболистите на Рубин действаха по-прибрано, но не пропуснаха да контраатакуват. В средата на полувремето те можеха да поведат, но удар с глава на Сесар Навас се отби от страничната греда.

Малко преди почивката крилото на Кубан Владислав Игнатиев се контузи и бе заменен от Георге Букур. В добавеното време на първата част Рязанцев влезе остро в краката на Балде и получи директен червен картон.

С човек повече Кубан притисна съперника, но не успяваше да стигне до гол. Гостите дочакаха своя час и при една от малкото си опасни атаки поведоха. Саломон Рондон хитро подаде към Ерьоменко и неговият изстрел по земята успя да изненада Александър Беленов.

Отговорът на Кубан не закъсня. Йозбилис затвърди реномето си на най-добрия изпълнител на статични положения в Русия и простреля Сергей Рижиков за 1:1. Малко след това Беленов направи фантастично спасяване след удар на Рондон. До края домакините атакуваха с всички сили, но не можаха да преодолеят за втори път Рижиков.