Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Шут на Попето развали настроението на Аршавин и компания (видео)

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов изигра поредния си силен мач за Кубан и беше в основата на равенството като гост на Зенит. Откриващият двубой от 3-ия кръг на Премиер лигата завърши 1:1. Резултатът е разочароващ за тима на Лучано Спалети и успех за гостите от Краснодар, които не познават вкуса на загубата от началото на сезона. Появилият се като резерва Андрей Аршавин откри за питерци в 65-ата минута, но в 79-ата удар на Попов рикошира в крака на Георге Букур и заблуди вратаря на Зенит Юрий Лодигин.

И двамата наставници имаха доста кадрови проблеми преди мача. Голямата изненада поднесе Спалети, който пусна като ляв бек абсолютния дебютант Джамалдин Ходжаниязов. 17-годишният младеж се справи добре и дори намираше време да се включи в атаките на отбора, но след почивката беше сменен от Аршавин. За гостите от Кубан лошата новина бе свързана с продажбата на Арас Йозбилис. Арменският национал подписа със Спартак (Москва) часове преди двубоя.

Зенит беше по-активният отбор, но Кубан се бранеше без паника и контраатакуваше опасно. Единствен чист нападател за гостите беше Джибрил Сисе, а Попов играеше зад него. Французинът остана леко изолиран през първото полувреме, докато родният национал често се връщаше и в средата на терена, за да помага на халфовете.

След почивката Спалети пусна Аршавин и Константин Зирянов, които внесоха повече острота в действията на домакините. В 65-ата минута атака започната от Дани мина през Александър Кержаков, който веднага намери върхлитащия Аршавин и той отбеляза първия си гол след завръщането в тима.

Питерци можеха да удвоят преднината си в следващите минути, но вместо това злощастен рикошет ги лиши от победата. Удар извън наказателното поле на Попов се отби от крака на Букур и влетя в мрежата 1:1.

По този начин Зенит остана на 9-о място с 4 точки, а Кубан вече е втори във временното класиране с 5.

В следващия кръг Кубан приема лидера Спартак (Москва), а Зенит гостува на Волга.