Ето'о закопа Анжи с пропуск от дузпа в 92-ата минута (видео)

Отборите на Анжи (Махачкала) и Локомотив (Москва) завършиха 2:2 във втория мач от първия кръг на руската Премиер Лига. За разлика от първия двубой за сезона между Динамо (Москва) и Волга, който приключи при същия резултат, но и четирите гола паднаха през първата част, на стадион "Анжи-Арена" всички попадения бяха реализирани през второто полувреме.

Гостите поведоха в резултата с гол с глава на сенегалския нападател Даме Н'Дойе в 62-ата минута, но тимът на Гуус Хидинк отвърна с два гола за 4 минути. В 79-ата минута автогол си отбеляза Ян Дюрица след удар на камерунската звезда Самуел Ето'о, а в 83-ата бранителите на "железничарите" не успяха да спрат мощния Ласина Траоре и влезлият в игра като резерва котдивоарски нападател бе точен за 2:1 с удар отблизо. Друга резерва - Роман Павлюченко, донесе точката на Локомотив с попадение в 89-ата минута. Опитният нападател забоде топката в мрежата зад Владимир Габулов с безпощаден шут от границата на вратарското поле след пас отляво.

В добавеното време Ето'о пропиля златен шанс да изведе тима си до победа. Анжи получи правото да изпълни дузпа, но бившата звезда на Барселона и Интер не успя да я реализира. Съдията Владислав Безбородов посочи бялата точка пресилено, след като грамадният Траоре падна в наказателното поле на столичани. В 92-ата минута Ето'о се нагърби с отговорността да изпълни дузпата, камерунецът стреля по земя, но стражът Гилерме спаси и амбициозният тим на Анжи стъпи накриво още в първия си мач.