Две асистенции на Ивелин Попов при успеха на Кубан (видео)

Капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов се отличи с две асистенции при успеха на Кубан с 2:1 като гост на Том (Томск) в среща от 2-ия кръг на руското първенство. След този успех Кубан има 4 точки и заедно с Динамо (Москва) оглави класирането.

Отборът на Том, в който днес играха по 90 минути и двамата български защитници Живко Миланов и Пламен Николов, остава на последната 16-а позиция без точков актив и две загуби. В 6-ата минута гостите откриха резултата след грешка на Сергей Олемянчук в центъра на отбраната на Том. Ивелин Попов отне топката и подаде на Ибрахима Балде, който откри резултата с удар в долния ъгъл.

В 13-ата минута гостите нанесоха втория си удар, като този път се разписа арменецът Араз Йозбилис и отново след голов пас на българина Ивелин Попов. Йозбилиз получи топката на границата на наказателното поле, намести си топката на левия крак и за втори път прониза вратаря Младен Божович. След двата бързи гола домакините вдигнаха оборотите, въодушевено тръгнаха в атака и намалиха резултата в 24-ата минута чрез Кирил Панченко, който се разписа от фаул,у пращайки топката над стената.

В 64-ата минута дебют за Кубан направи френският нападател Джибрил Сисе, който се появи на терена на мястото на автора на първото попадение Балде. Само три минути след появяването си на терена Сисе сам си взе една топка и със силен удар разтресе горната греда. Вратарят на домакините Божович изобщо не реагира, след като Сисе стреля без подготовка от около 11-12 метра. Комбинацията с Ивелин Попов едва не завърши с трети гол, след като перфектното му подаване този път беше за Сисе. Французинът стреля до гредата, но беше маркирана и засада.