Ивелин Попов герой за Кубан, българинът с историческо постижение (видео)

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов пренесе силните си изяви от руското първенство и в евротурнирите. С два негови гола Кубан победи като гост шотландския Мадъруел и направи огромна крачка към класиране за плейофите на Лига Европа. Българинът беше най-добрият футболист на терена и увенча добрата си игра с попадения в 52-ата и 78-ата минута. По този начин той записа името си в историята като автор на първите голове голове на Кубан в евротурнирите.

Дебютният мач на краснодарци във второто по сила клубно състезание на Стария континент премина без особени затруднения. Тимът на Доринел Мунтяну показа, че притежава много повече класа от домакините и през второто полувреме наложи волята си.

И за двата гола на Попето асистира другият нападател на Кубан - Ибрахима Балде. В началото на втората част той проби по левия фланг и центрира успоредно на вратата, а Ивелин Попов засече топката за 0:1. В 78-ата минута Алексей Козлов започна атака, преминала през Давид Цораев и Балде. Бившият нападател на Атлетико Мадрид този се намираше по дясното крило, а след подаването му Попов оформи крайния резултат.

МАДЪРУЕЛ - КУБАН 0:2
0:1 И. Попов (52)
0:2 И. Попов (78)