Руското първенство започна с атрактивен хикс (видео)

Сезонът в руската Премиер Лига започна с атрактивно равенство 2:2 между отборите на Динамо (Москва) и Волга. И четирите гола бяха отбелязани през първото полувреме. Двубоят започна шокиращо, след като гостите от Волга поведоха с 2:0 след само три минути игра. Още във втората минута Александър Шуленин изпрати топката в мрежата на столичани почти от голлинията, след като негов съотборник игра с глава след центриране от корнер. 60 секунди по-късно конгоанският нападател Мулумба Мукенди реализира второ попадение за Волга. Дебютантът в руския шампионат наказа груба грешка на вратаря на Динамо Антон Шунин.

Домакините все пак намериха сили да стигнат до равенство. В 28-ата минута новото попълнение на Динамо Алан Касаев ознаменува официалния си дебют за московчани с хубав гол. Той получи топката отляво, нахлу в наказателното поле на гостите и изстреля топката в противниковата мрежа. Само три минути след това украинският ветеран Андрий Воронин бе точен за 2:2. Бившият играч на Ливърпул бе изпуснат от бранителите на Волга и с удар от въздуха отблизо изравни резултата.

През втората част голове не бяха отбелязани и първият мач от новия сезон в руското първенство завърши без победител. По-късно днес ще се изиграят още две срещи - Анжи приема Локомотив (Москва), а Кубан, където играе българският национал Ивелин Попов, посреща Рубин.