Борусия (М) си плати за пропуските в Бремен (видео)

Гол на новото попълнение Людовик Обраняк за 1:1 две минути преди края лиши Борусия (Мьонхенгладбах) от победа при гостуването на Вердер (Бремен) в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата. Отборът на Лусиен Фавре беше повел в самото начало чрез Рафаел (6') и предвкусваше първи успех от 7 декември насам, който щеше да го доближи само на точка до зона "Шампионска лига". В крайна сметка обаче Борусия продължава да няма успех в Бремен вече 27 години.

Срещата започна с фрапираща грешка на Асани Лукимиа-Мулонготи, който в 6-ата минута сбърка едно подаване и Рафаел се възползва, откривайки резултата в полза на отбора от Мьонхенгладбах. Това разклати самочувствието на централния защитник от Конго, който в следващите минути продължи да прави гаф след гаф и това принуди треньора Робин Дут да го извади още в 27-ата минута.

Вердер изглеждаше по-активен, но пък гостите бяха тези, които владееха топката в повечето време. В 49-ата минута домакините малко случайно удариха греда. След това футболистите на Борусия пропуснаха четири чисти възможности, от които можеха рано-рано да си гарантират трите точки. Патрик Херман в 57-ата минута и Рафаел в 61-ата минута излязоха сами срещу Рафаел Волф, но не съумяха да вкарат. Веднъж и гредата спаси стража на домакините, а за капак Мартин Щранцл смая с пропуск от 2-3 метра. Всички тези шансове гостите пропиляха в рамките на 6-7 минути.

Логично в края те бяха наказани. В 88-ата минута взетият от Бордо през януари Обраняк майсторски от фаул завъртя топката в мрежата на Марк-Андре тер Стеген за 1:1. Този резултат обаче можеше да бъде променен, тъй като веднага след подновяването на играта гостите организираха атака, завършена с изстрел на Макс Крузе, който обаче беше ефектно отразен от Волф.

Борусия рискува още този кръг да отстъпи петото си място във временното класиране, докато Вердер продължава да е в криза и е само на 4 точки над чертата.