Айнтрахт (Фр) и Вердер показаха защо са напът да изпаднат (видео)

Застрашените от изпадане Айнтрахт (Франкфурт) и Вердер (Бремен) направиха разочароващо 0:0 в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата и са само на 3 точки над чертата. Домакините бяха по-близо до успеха, но демонстрираха отчайваща форма в заключителната фаза. От 34-ата минута те играха с човек повече, след като Феликс Кроос беше изгонен за два жълти картона. Вдигна му ги Феликс Цвайер, който беше главен съдия на мача между Лацио и Лудогорец в четвъртък. След червения картон гостите се затвориха и почти не минаха центъра.

Игралите в предни позиции Хоселу и Александер Майер провалиха усилията на своите съотборници в Айнтрахт с два фрапантни пропуска. Първо испанецът пропусна сам срещу вратаря в 15-ата минута, а две минути преди края Майер удари греда от 2-3 метра.

Любопитното е, че в следващия кръг Вердер приема Хамбургер ШФ, а "червено-черните" от Франкфурт са домакини на Щутгарт. Четирите тима са един до друг в класирането и това ще са ключови битки в борбата за оцеляване.