Кореец герой за Леверкузен, "аспирините" дръпнаха сериозно на Борусия (Д)

С гол на Сон Хюн-Мин в 62-ата минута Байер (Леверкузен) победи с 1:0 като гост Борусия (Мьонхенгладбах) и се утвърди на второто място в Бундеслигата. "Аспирините" вече имат със 7 точки повече от Борусия (Дортмунд), а днешният им съперник регистрира трета поредна загуба през втория полусезон и заема пето място в класирането.

Първата любопитна ситуация беше пред вратата на гостите, но Бернд Лено спаси удара на Патрик Херман. В средата на полувремето грешен пас на Рафаел провали отлична контра на Борусия, а малко след това Лено парира и изстрел на Макс Крузе.

След почивката мачът стана по-интересен и заслугата беше основно на футболистите на Леверкузен. В 47-ата минута Емре Джан пропусна от удобна позиция. Привлеченият от Байерн (Мюнхен) бързак продължи да е много активен и не след дълго отново обстрелва вратата на домакините, но Марк-Андре тер Стеген внимаваше.

В 62-ата минута Сон Хюн-Мин откри резултата с много красив удар, който Тер Стеген нямаше как да спре. "Аспирините" можеха да удвоят преднината си, но Щефан Кийслинг пропусна след центриране на Роберто Хилберт.

Едва в края домакините направиха няколко по-опасни атаки, но Лено отрази удари на Крузе и Хуан Аранго.