Новият вратар на Барса се изложи в стил "Ники Михайлов" (видео)

Бъдещият вратар на Барселона Марк-Андре тер Стеген стана за смях в мача на своя Борусия (Мьонхенгладбах) срещу Айнтрахт (Брауншвайг), отбелязвайки си автогол за крайното 1:1. 21-годишният младок сгреши фатално в 52-ата минута, когато не успя да овладее върната му топка от Филип Даемс. Попадението е копие на това, което Николай Михайлов допусна в мача на Левски с Вердер (Бремен) през 2006 година.

Любопитното е, че и другият гол в Брауншвайг днес беше автогол. В 25-ата минута Рафаел центрира от корнер и Даниел Давари не съумя да реагира бързо, като отклони кълбото в мрежата си.

За Мьонхенгладбах това беше осми пореден мач без победа, с което тимът вече загуби мястото си в зона "Лига Европа" за сметка на Майнц 05. Домакините пък са последни на само 3 точки от първия тим над чертата.

Срещата предложи много интересни положения и пред двете врати. Възможностите се редуваха една след друга, като особено през второто полувреме халфовите линии все едно не съществуваха. В заключителните минути и двата отбора играеха "ва банк" в стремежа си да измъкнат трите точки. Тер Стеген се реваншира с няколко добри намеси, а веднъж и защитникът Юлиан Корб изби от самата голлиния.

Борусия можеше и да спечели, но в 89-ата минута реферите скандално не признаха напълно редовен гол на Пениел Млапа, отсъждайки засада, каквато нямаше.

"Жребчетата" ще търсят завръщане към победите при домакинството си на Аугсбург след седмица, а на Брауншвайг предстои пътуване до Щутгарт.