Втора поредна засечка за Борусия (Мьонхенгладбах) (видео)

Направилият отлична есен в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) записа второ поредно поражение през пролетта и вече изпадна от зона "Шампионска лига". Тази вечер тимът на Лусиен Фавре загуби с 1:3 при гостуването си на възродения Хановер 96. Над всички бяха Маме Бирам Диуф, реализирал два гола, и Шаболш Хущи, отчел се с две асистенции. През първото полувреме съдията Бастиан Данкерт отмени още един точен изстрел на сенегалеца заради нарушение в атака на унгарския му съотборник.

Всичките попадения паднаха през второто полувреме. Първо, в 57-ата минута, преотстъпеният от Хамбургер ШФ Артьомс Рудневс заби втория си гол във втори пореден мач, с което изведе "96" напред в резултата - 1:0. Борусия можеше веднага да отговори, но Рафаел не съумя да промуши топката в мрежата от малък ъгъл на празна врата.

Отборът на Тайфун Коркут удвои преднината си в 82-ата минута, когато Хущи отново центрира отлично и Диуф не сгреши. Тук вина за попадението носи и стражът на гостите Марк-Андре тер Стеген, който не се намеси добре. Бъдещият вратар на Барселона обаче компенсира с няколко блестящи спасявания в двубоя.

Тимът от Мьонхенгладбах върна интригата 84-ата минута, когато резервата Пениел Млапа се разписа с глава. Секунди преди края обаче Диуф реши всичко с втория си гол за вечерта.

За Хановер 96 това е втора поредна победа след подновяването на шампионата и отборът вече е десети.