Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Канада обърна САЩ с 3:2 с два гола на Меган Агоста

С два гола на Меган Агоста и един на Хейли Уикенхайзър Канада победи с 3:2 (0:0, 0:1, 3:1) големия си съперник в женския хокей в световен мащаб САЩ. Мачът решаваше кой да спечели първо място в предварителна група „А” на дамския турнир на Олимпийските игри.

Американките поведоха чрез Хилари Найт при игра в болшинство през втория период, но в третия период настоящите шампионки вкараха три поредни шайби и дръпнаха с два гола. САЩ замени почти две минути преди края на редовното време вратарката си Джеси Ветър и рискът се оправда, защото 1,05 мин. преди сирената Ан Шлепър намали изоставането на своя отбор на 2:3. Малко след това за нарушаване на числеността на играчите на леда последва наказание за канадките, които все пак не позволиха да бъдат настигнати в резултата и спечелиха групата. Независимо от поражението, САЩ също ще играе директно на 1/2-финал.

По-рано през деня Финландия спечели с 4:3 след продължение срещу Швейцария и зае трето място, а съперникът им остана на четвърто. Тези два състава ще спорят на 1/4-финалите с първите два тима от другата група.

Жени, Група „А”:

Канада – САЩ 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

0:1 Хилари Найт (5х4) 37:34, 1:1 Мегън Агоста (5х4) 42:21, 2:1 Хейли Уикенхайзър 43:54, 3:1 Меган Агоста 54:55, 3:2 Ан Шлепър 58:55

Точни удари: 31:27
Спечелени були: 33:21
Наказателии минути: 8:10