Русия се измъкна срещу Япония, продължава към 1/4-финалите с Швеция

Русия завоюва трудна победа над квалификанта Япония с 2:1 в среща от група „В” на женския хокеен турнир в Сочи и се класира предсрочно за четвъртфиналите. Домакините поведоха чрез Татяна Бурина в средата на първата третина и след това започнаха да редуват пропуск след пропуск, на два пъти техни изстрели се отбиваха в гредите, а при една ситуация най-възрастната състезателка в турнира Екатерина Пашкевич не можа да вкара при един на един с вратарката на съперника Нана Фуджимото.

Стигна се до началото на последния период, когато със слаб, но коварен, удар японките изравниха, точна беше Аяка Токо. Рускините в един момент отдадоха инициативата на своя съперник, но вкараха когато никой не очакваше. В намален състав Александра Вафина донесе трите точки на Сборная и ги прати на 1/4-финал, където вече са и шведките. От тази група първите два отбора отиват на четвъртфинал, а другите два ще играят за разпределение на местата от 5-то до 8-мо.

В по-ранния мач от този квартет Швеция би с 4:0 Германия и с Русия след два дни ще решат само кой да излезе от групата като лидер.

Другият мач - Япония – Германия, също е без особено турнирно значение.