Левски изхвърли ЦСКА след невероятна драма и 18 дузпи (видео+галерии)

Отборът на Левски изхвърли ЦСКА от Купата на България след невероятна драма и изпълнени 18 дузпи в последната среща-реванш от осминафиналите. Двата отбора отново завършиха 0:0, както в първия мач, но този път и 120 минути не им бяха достатъчни да си отбележат гол.

За това могат определено да съжаляват играчите на Стойчо Младенов, които пропуснаха доста положения. Веднъж гредата ги спря, на няколко пъти Пламен Илиев, а в началото на втората част Цветан Кръстев не отсъди дузпа за “армейците”, след като Димитър Макриев игра с ръка в наказателното поле.

Райс М`Боли спаси вратата си в 84-ата минута, като преди това опасни удари към него липсваха.
При дузпите драмата беше повече от голяма. Емил Гъргоров нацели горната греда още при първото изпълнение. При 2:2 Райс М`Боли спаси удар на Туре. Пламен Илиев спаси удара на Валентин Илиев при резултат 5:5, като самият вратар започна да се радва с Перес и Туре, след като си мислеше, че е донесъл победата. Това оказа лоша шега на “сините” и Кевин Брю сбърка решаващия удар, който М`Боли отново спаси. Менди беше точен и вече “сините” догонваха. Перес не сгреши и след това дойде звездният миг на Пламен Илиев. Вратарят на “сините” парира удара и на Сидибе, а след това Дъстли Мюлдер прати синята общественост в екстаз, като даде на феновете си предпоставка за весели новогодишни празници.
Залогът в мача беше огромен не само защото става дума за вечното дерби, а защото загубилият до голяма степен се прощаваше с надеждата да спечели трофей през сезона.

Героят на двубоя Пламен Илиев започна силно мача и изби в корнер много опасен удар на Ивайло Чочев в 12-ата минута. При последвалото центриране от ъгловия удар Венцислав Василев от три метра пропусна да вкара, след като бе оставен непокрит и с глава стреля над гредата. Удар на Менди с глава бе избит от Илиев в 24-ата минута. Гредата бе помощник на Илиев в 32-ата минута. Менди отново игра с глава, топката рикошира в Даниел Димов, след което се отби в лявата греда и излезе в нов ъглов удар. След него Илиев спаси за пореден път, този път Василев с глава от няколко метра пробва неговия рефлекс.
При статичните положения пред своята врата "сините" изпитваха страхотни затруднения.

В последните минути на първата част двамата централни защитници на "армейците" Джаксън Менди и Валентин Илиев бяха декорирани с жълти картони. Чочев и Макриев също получиха официални предупреждения.

Втората част започна с доста пиротехника от двете агитки, като тези в Сектор "Б" бяха повече. На терена обаче "червените" диктуваха събитията. Неманя Милисавлевич стреля над гредата след поредна добра възможност. В 54-ата минута Цветан Кръстев не даде дузпа за ЦСКА, след като топката удари в ръката Димитър Макриев след нов удар на Милисавлевич, което вбеси Стойчо Младенов и щаба му.

Вутов и Косоко замениха Цонев и Мартин Петров, а в 67-ата минута Марсиньо направи голям пропуск. Останал сам срещу Илиев, той бе блокиран чисто от Даниел Димов.

Пламен Илиев отново трябваше да се разпъва в 71-ата минута след грешка на Гаджев. Вратарят този път спаси опасен удар на Гъргоров от 17 метра с десния крак.

Антонио Вутов пропусна най-добрата възможност при контраатака в 84-ата минута, като Райс М`Боли спаси.

Мамаду Сидибе се появи в 89-ата минута на мястото на контузения Марсиньо, а в последните минути на редовното време "сините" опитаха натиск, но без успех и се стигна до продължения.

В самото начало на първото Владимир Гаджев бе заменен от Алехандро Перес. Националът получи травма в минутите преди края на редовното време.

Илиев отново се намеси добре и спаси с крак удар на Косоко.

Първото продължение завърши без гол, а двата тима веднага подновиха играта. Пет минути преди края на мача Младенов замени резерват си Косоко с Антон Карачанаков, но в край сметка се стигна до дузпи. Косоко се ядоса и се прибра в съблекалнята, без да догледа срещата.

Дузпите се изпълняваха пред Сектор Г. Бадема изпусна първата, но следваха няколко обрата, още четири пропуска и чак след 18-ия изстрел стана известен победителят. Синята публика ликуваше, докато на терена Менди и играчи на Левски влязоха в разправия, но до сериозно меле не се стигна. Така през 2014 година Левски ще срещне на четвъртфинала Ботев (Пловдив).

ЛЕВСКИ - ЦСКА 7:6 след дузпи (0:0 в редовното време и след продължения)