10 години по-късно историята на Стойчо със “сините” се повтори

Вчера Левски изхвърли ЦСКА от турнира за Купата на България, след като победи със 7:6 след дузпи в  драматичен осминафинал-реванш от турнира. Двата тима не си вкараха гол в продължение на 210 минути, а вчера  “червените” определено имаха повече положения в редовното време и имат защо да съжаляват за отпадането.

Така историята на Стойчо Младенов се повтори 10 години по-късно. През сезон 2002/2003 година той за първи път водеше "червените" като старши треньор. През есенния дял тогава тимът му разби Левски с 3:0 като домакин, както го стори и този октомври за първенство. (б.а. - От 1989 година насам това са двете най-големи победи на ЦСКА в дербито).

След това двата столични гранда се изправиха в полуфинал за Купата, като първият мач на “Българска армия” завърши 0:1. Тогава “сините” спечелиха с късмет в 90-ата минута. Неслучайно играч на мача стана стражът Димитър Иванков, който спаси всичко възможно. Срещата-реванш на "Герена" приключи при 0:0, с което Левски се класира напред.

Първият сблъсък на директна елиминация между двата отбора за Купата оттогава насам бе тазгодишният осминафинал. Двата мача завършиха без отбелязан гол, като “армейците” отново първо бяха домакини и после гости в ответния мач. И отново вратар, който е любимец на Сектор “Б”, застана на пътя на Младенов и играчите му. Пламен Илиев хвана всички удари в неговата врата, като веднъж и гредата му помогна в рамките на 120 минути, а след това спаси две дузпи на Валентин Илиев и Мамади Сидибе, като втората се оказа решаваща.

През пролетта на 2003 година “червените” станаха шампиони за 29-и път, като си подпечатаха титлата с равенство на “Георги Аспарухов”, а я официализираха с победа над Ботев (Пловдив) на "Армията". “Сините” пък надвиха Литекс във финала за Купата и триумфираха с нея.