Пиронкова преклони глава и пред Стоусър (галерия)

Шампионката на US Open през 2011 година Саманта Стоусър победи с 6:1, 6:4 първата ни ракета Цветана Пиронкова в последния мач от груповата фаза на Турнира на шампионките в София. Благодарение на успеха австралийката спечели Група "Средец" и на полуфиналите ще срещне рускинята Анастасия Павлюченкова. В другия полуфинал съпернички ще бъдат бившата №1 в света Ана Иванович (Сърбия) и поставената под №1 Симона Халеп (Румъния), която спечели Група "Сердика".

Пиронкова завърши участието си в турнира с три загуби, като взе сет единствено срещу рускинята Елена Веснина във втория си двубой.

Стоусър записа трета победа от три мача срещу 26-годишната пловдивчанка и няма загубен сет срещу нашето момиче.

Двубоят започна с двойна грешка на сервиращата Стоусър, но австралийката спечели 4 поредни точки след това и взе първия гейм. Веднага след това австралийката направи пробив, който затвърди и авансът й в резултата стана сериозен - 3:0. Преднината на шампионката на US Open за 2011 година стана смазваща при 5:0. Пиронкова взе шестия гейм, но след това Стоусър със своя сервис сложи точка на спора в първата част, въпреки че Цвети даде всичко от себе си сетът да продължи по-дълго.

Вторият сет започна по-обнадеждаващо за Пиронкова, която спечели първото си подаване в тази част, а при второто се измъкна от 15:40, за да поведе с 2:1. При 3:3 Стоусър реализира пробив, който затвърди с гейм на нула. При 5:4 австралийката сервираше за мача и с помощта на мощния си начален удар изпълни задачата, гарантирайки си място на полуфиналите след 1 час и 12 минути игра.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg