Иванович показа класа и не остави шансове на Пиронкова (видео + галерия)

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби с 0:6, 2:6 от бившата №1 в света Ана Иванович (Сърбия) в първия мач от Турнира на шампионките в зала "Арена Армеец" в София. Срещата, която бе от Група "Средец", продължи по-малко от час. 16-ата в ранглистата на WTA Иванович вече има 3 победи от 4 мача срещу Пиронкова, която е 119-а в света в момента. Това бе сблъсък между двете тенисистки, които получиха "уайлд кард" от организаторите.

Мачът започна лошо за поставената под №8 Цвети, която изостана с 15:40 още в откриващото си подаване. Българката спаси първата точка за пробив, но при втората сръбската тенисистка надделя, а след това Иванович без особени трудности затвърди пробива и поведе с 3:0. В четвъртия гейм Иванович имаше нов брейкпойнт при 30:40, но Пиронкова го отрази с хубав сервис. Ана обаче стигна до нова точка за пробив и този път се възползва от нея, като авансът й в резултата набъбна на 4:0. Поставената под №2 затвърди и втория пробив, при това с гейм на нула, което означаваше смазваща преднина - 5:0. Иванович взе и следващия гейм и първият сет приключи.

Иванович спечели общо 7 поредни гейма, преди Пиронкова да запише гейм, при това на нула, изравнявайки резултата на 1:1 в началото на втората част. При този резултат дойде и първата точка за пробив за Пиронкова - при 30:40, но Иванович я отрази. Сръбкинята взе и следващите две точки и отново излезе напред при 2:1. Цвети загуби следващото си подаване на нула и Иванович изглеждаше близо до победата. Пиронкова не се предаде, върна пробива за 2:3, но след това при 30:40 в своето подаване българката направи двойна грешка - 4:2 за Иванович. Това сякаш пречупи Цвети, Ана взе следващите два гейма и затвори двубоя в своя полза.

Пиронкова, която по програма почива утре, достигна до полуфиналите през миналия сезон.

Предстои да се изиграе и първата среща от другата група на турнира - "Сердика". В 19,00 часа на корта една срещу друга ще се изправят рускинята Мария Кириленко и французойката Ализе Корне. Кириленко бе сред участничките и миналата година, а Корне бе сред резервите в състезанието през 2012 година.