Иванович надви Стоусър в здрава битка и е на 1/2-финал в София

Поставената под номер 2 в основната схема Ана Иванович си осигури място в 1/2-финалната фаза на Турнира на шампионките в София. Това се случи, след като сръбкинята победи в изключително оспорван двубой 4-ата в схемата Саманта Стоусър (Австралия) с 6:2, 5:7, 6:2. По този начин Иванович оглавява група „Средец” с две победи, след като в първия си мач се наложи срещу Цветана Пиронкова. В среща без значение утре бившата номер 1 в света ще се изправи срещу Елена Веснина (Русия).

Още в началото на мача Стоусър получи три възможности за пробив, но не се възползва от тях. Последваха два гейма, в които тенисистките взеха подаванията си на нула. При 2:1 Иванович стигна до два брейкпойнта и не се поколеба да реализира пробив за 3:1. Постепенно 25-годишната сръбкиня стабилизира сервиса си и това даде резултат до края на сета. Иванович на няколко пъти изненада австралийската си съперничка с неспасяеми ретури, а при 5:2 осъществи още един пробив, с което сложи и край на частта след 28 минути игра в „Арена Армеец”.

Шампионката от „Ролан Гарос” през 2008 година продължи да използва максимално ефективно сервиса си и на старта на втория сет. Стоусър пък за разлика от обикновено изпитваше трудности при подаванията си. Сръбкинята използваше разнообразни удари и на няколко пъти изненада шампионката от US Open през 2011 година с късите си топки. Въпреки това обаче Стоусър първа стигна до пробив в тази част – за 4:3. Последваха сервис геймове на нула за двете тенисистки, а при 5:4 австралийката сервираше за спечелването на сета. Точно тогава обаче Стоусър се пропука и балансът в резултата бе върнат – 5:5. Световната номер 19 съумя да стигне до нов пробив за 6:5, след което отрази два брейкпойнта в сервис гейма си и в крайна сметка сложи точка на сета при 7:5.

В третата част имаше общо четири пробива и три от тях влязоха в актива на Иванович. Сръбската звезда поведе с 2:0, но в третия гейм изпусна подаването си. Иванович нанесе важен удар по самочувствието на опонентката си с нов пробив за 3:1, след което с още един за 6:2 сложи край на мача след час и 54 минути игра.

Това бе седми сблъсък между двете тенисистка и трета победа за сръбкинята.