Страхотно начало за Стоусър в София

Поставената под номер 4 в основната схема Саманта Стоусър започна чудесно участието си на Турнира на шампионките в София. 29-годишната австралийка, която е 19-а в света, надделя с 6:3, 6:3 срещу рускинята Елена Веснина. В следващите си мачове от груповата фаза бившата номер 4 в света ще се изправи срещу Ана Иванович и Цветана Пиронкова.

Първият сет започна равностойно, като Стоусър залагаше на бомбените си сервиси. Австралийката спечели подаванията си на нула за 3:2 и 4:3, докато руската й съперничка изпитваше далеч повече проблеми при сервисите си. Веснина направи три двойни грешки в тази част, а първият й сервис не функционираше на нужното ниво. В осмия гейм поставената под номер 5 в схемата рускиня спаси един брейкпойнт, но при втория се срина и допусна пробив за 3:5. Веснина успя да спаси сетбол при сервис на Стоусър в следващия гейм, но при втората си възможност шампионката от US Open през 2011 година не сгреши. Австралийката затвори сета при 6:3 след 38 минути игра в „Арена Армеец”.

Вторият сет се разви непредсказуемо. Заемащата 25-ата позиция в световната ранглиста Веснина поведе с пробив и 3:0 в началото на частта. Изведнъж обаче настъпи рязък спад в представянето на рускинята, която загуби шест поредни гейма. Така след час и 15 минути игра Стоусър записа първата си победа в група „Средец”.

Това бе четвърти двубой между двете тенисистки и те вече си поделят по две победи.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МЕЖДУ СТОУСЪР И ВЕСНИНА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!