Миланов вкара, но ЦСКА се провали отново (видео)

Българският национал Георги Миланов записа гол за своя ЦСКА (Москва), но "армейците" допуснаха втора поредна загуба в руската Премиер лига, отстъпвайки с 1:2 пред Динамо (Москва) в столичното дерби на 22-ия кръг. Миланов отбеляза с отлично изпълнение от пряк свободен удар в 15-ата минута на срещата, за да възстанови равенството, след като Алексей Йонов бе открил за гостите. В крайна сметка обаче отборът на българския национал не успя да вземе нищо от второто поредно дерби, което трябваше да изиграе в рамките на четири дни. Балаш Джуджак донесе победата на Динамо с попадение в 24-ата минута на двубоя на "Арена Химки".

По този начин възпитаниците на Леонид Слуцкий загубиха почти изцяло шансовете си да се борят за първото място, където все повече се откъсва Зенит, чиято преднина пред шампионите е вече 11 точки. ЦСКА вече дори не е на второто място, след като бе изместен от Краснодар, който се намира в отлична форма.

Срещата започна отлично за Динамо и след само 9 минути игра те поведоха в резултата. Алексей Йонов се откъсна сам срещу вратаря Игор Акинфеев и го преодоля технично, за да отбележи за 0:1. Само шест минути по-късно обаче Георги Миланов възстанови равенството от фаул, след като изпълни силно с левия крак, а пропукване в стената изненада Антон Шунин и топката влетя в мрежата му.

Още в 24-ата минута обаче Балаш Джуджак възстанови аванса на Динамо с техничен удар от границата на наказателното поле. До края на мача ЦСКА така и не успя да намери път обратно в двубоя и се примири с втора поредна загуба. Георги Миланов пък бе сменен след 54 минути игра, като на негово място се появи Понтус Вернблум, но и неговото включване не донесе желаната от Слуцкий промяна в играта на неговия отбор.