Полска комбинация прекъсна черната серия на Терек (видео)

С попадение на Марчин Коморовски в 67-ата минута Терек победи Уфа с 1:0 и сложи край на серията си от три поредни загуби в Премиер лигата. Полският бранител се възползва от добро центриране на сънародника си Мачей Рибус и разстреля вратаря на новаците Давид Юрченко. Терек беше по-добрият отбор на терена в Саранск, където Уфа домакинства през пролетта, и заслужено стигна до трите точки. Тимът на Рашид Рахимов заема 9-о място в класирането с 28 точки, а Уфа е на 11-а позиция, на две точки над зоната на изпадащите.

Срещата започна равностойно, но постепенно гостите наложиха превъзходство и левият бек Фьодор Кудряшов можеше да открие резултата, но Юрченко изби в гредата. Веднага след това Аилтон Алмейда също пропусна да даде аванс на Терек. В средата на полувремето Ризван Уциев стреля неточно след пас на Олег Иванов, а в 42-ата минута попадение на Аилтон беше отменено заради засада.

Терек най-после поведе в 67-ата минута, когато защитата на Уфа остави Коморовски непокрит в наказателното поле след центриране на Рибус - при първия си опит полякът не можа да нанесе добър удар, но топката остана в него и той не остави шансове на Юрченко. Домакините отговориха с пропуск на централния си нападател Харис Ханджич и коварен изстрел на бившия халф на ЦСКА Марсиньо. В добавеното време гредата за втори път помогна на Юрченко след удар на Рибус, а резервата Кану не можа да сложи точка на спора при добавката.

В следващия кръг Терек приема лидера Зенит, а Уфа гостува на друг застрашен от изпадане - Ростов.