Хълк изригна, а Зенит отказа Миланов и ЦСКА (М) от титлата (видео + галерия)

Отборът на Зенит победи с 2:1 като домакин ЦСКА (Москва) в решаващ сблъсък за титлата на Русия. И двата гола за Зенит реализира Хълк (62, 73), а шведският тийнейджър Карлос Страндберг, който на 14 април ще навърши 19 години, бе точен за гостите от руската столица. Мачът бе от 21-ия кръг на Премиер Лигата и Зенит вече е съвсем близо до титлата, като събра 51 точки и има аванс от 8 пред втория в класирането ЦСКА (Москва). Трети е Краснодар с 41 точки.

Българският халф на ЦСКА (Москва) Георги Миланов игра през целия мач, но не направи нещо кой знае колко запомнящо се на терена на стадион "Петровский".Зенит - ЦСКА (Москва) 2:1

В 14-ата минута белгийският халф на Зенит Аксел Витсел можеше да изведе питерци напред в резултата. Той отправи удар с глава след центриране отдясно на Игор Смолников, но вратарят на гостите Игор Акинфеев бе на мястото си и закова топката в прегръдката си на голлинията.

Зенит - ЦСКА (Москва) 2:1

В 18-ата минута лошо изритана напред топка от страна на вратаря на домакините Юрий Лодигин можеше да доведе до комичен гол за ЦСКА (Москва). Ритнатата от Лодигин топка уцели в главата Ахмед Муса, но за щастие на стража топката не се насочи към вратата му.

В последната минута на първото полувреме Витсел се пльосна в наказателното поле на гостите след двойно подаване с Дани и играчите на Зенит имаха сериозни претенции за неотсъдена дузпа, но телевизионните повторения показаха, че реферът Сергей Иванов е бил прав и дори е спестил на белгиеца жълт картон за симулация.

В 62-ата минута Олег Шатов намери с хубав извеждащ пас Хълк леко вляво от вратата на гостите. Бразилецът се възползва по прекрасен начин от открилата се пред него възможност и със свиреп шут с левия крак опъна мрежата зад безпомощния Акинфеев, като топката се удари в десния страничен стълб преди да влети във вратата.

В 70-ата минута португалският офанзивен халф на Зенит Дани направи отличен пробив и бе задържан непозволено от шведския дефанивен полузащитник Понтус Вернблум в дъгата на наказателното поле на московчани. За да изпълни прекия свободен удар зад топката застана Хълк и последва нов мощен изстрел с левия крак към вратата на Акинфеев, който обаче реагира много добре и изби.

Три минути по-късно обаче Зенит вкара втори гол и той отново бе дело на Хълк. След опасна атака на домакините и неориентирана игра в отбрана на московчани Акинфеев със сетни усилия изби удар отблизо удар на Дани. Топката обаче отиде право в дебнещия Хълк, който с лекичък удар направи резултата 2:0.

В 76-ата минута тимът от Санкт Петербург имаше прекрасен шанс за още един гол, след като Шатов бе изведен в в отлична позиция в наказателното поле на гостите. Шатов обаче реши да изиграе положението прекалено технично и се опита да прехвърли Акинфеев, но изпълнението му бе много лошо.

В 81-ата минута обаче появилият се в игра малко по-рано за столичани младок Карлос Страндберг върна надеждите на тима от Москва, че може да измъкне нещо от мача на "Петровский". Тийнейджърът получи дълъг извежсащ пас в наказателното поле на гостите от друга резерва - Алексей Березуцкий, овладя по чудесен начин топката и я мушна в мрежата покрай Лодигин.

В 83-ата минута гостите отново застрашиха вратата на Лодигин. Роман Ерьоменко центрира опасно, но негов съотборник не успя да отклони топката към вратата на Зенит.

Финалният щурм на ЦСКА (Москва) не даде резултат, а в 5-ата минута на 6-минутното добавено време Витсел се озова в удобна позиция за гол, но не успя да сложи точка на спора, стреляйки право в Акинфеев. Все пак, Зенит не допусна сериозни опасности пред своята врата в заключителните минути от мача и се поздрави с важна победа, която доближи много питерци до титлата на Русия.