Фиорентина не прости на Тотнъм (видео)

Италианският Фиорентина преодоля Тотнъм и се класира на 1/8-финалите в Лига Европа след категорична победа с 2:0 над англичаните на своя "Артемио Франки". Възпитаниците на Винченцо Монтела надиграха "шпорите" и след попадения на Марио Гомес в 54-ата минута и Мохамед Салах в 71-ата подпечатаха мястото си в следващия етап от надпреварата с общ резултат 3:1 от двете срещи. Роберто Солдадо изпусна най-чистото положение за гостите от Англия преди почивката, а след нея италианците наказаха неговата грешка и така се класираха напред в турнира, оставяйки на отбора на Маурисио Почетино възможност да се концентрира само върху финала на турнира за Купата на Лигата на Англия срещу Челси в неделя.

Най-доброто положение в иначе равностойните първи 45 минути се разкри пред тима на Тотнъм. Ерик Ламела изведе Роберто Солдадо и Насер Шадли сами срещу вратаря на домакините Нето при една контраатака на гостите, но Солдадо направи невъзможното и вместо да пробва да прати топката в мрежата на Фиорентина, или да подаде към своя съотборник, той я подари на вратаря и така пропусна да даде ценен аванс на тима си.

През втората част домакините взеха своето, след като само девет минути след подновяването на играта успяха да поведат в резултата. Марио Гомес бе изведен сам срещу Юго Лорис и не пропусна да прониже френския вратар за 1:0.

Малко повече от десетина минути по-късно пък Мохамед Салах реши всичко в мача. Той се възползва от неумела намеса на Ян Вертонген и останал очи в очи с Лорис оформи крайното 2:0 за "виолетовите".

До края на мача гостите нямаха сили да стигнат дори до почетен гол и ще се приберат в Англия с наведени глави точно преди сблъсъка с Челси за трофея от "Кепитъл Уан Къп".  Фиорентина пък продължи да радва феновете си като на своя "Артемио Франки" отборът на Монтела е доста убедителен, както в Европа, така и в Серия "А"

ФИОРЕНТИНА - ТОТНЪМ 2:0
1:0 Гомес (54)
2:0 Салах (71)