Лацио показа красивото си лице (видео)

Лацио тотално надигра Сасуоло и спечели с 3:0 като гост в среща от 25-ия кръг на калчото, като така се утвърди на четвърта позиция, надявайки се на издънки на Рома, Наполи и Фиорентина. Столичани демонстрираха силен офанзивен футбол и пропуснаха да вкарат още поне толкова голове, с което да се превърнат във втория най-резултатен тим в момента.

Цяло първо полувреме "орлите" редяха пропуск след пропуск пред Андреа Консили, за да се стигне до 45-ата минута, когато с впечатляващо изпълнение Фелипе Андерсон пречупи домакините. Най-спорната ситуация дойде три минути по-рано, когато Балде Кейта излезе сам срещу вратаря и падна в наказателното поле, но съдията Кармине Русо прецени, че става дума за симулация и вдигна жълт картон на нападателя на Лацио. Юношата на Барселона беше най-активният играч на гостите и още на няколко пъти се размина с гола.

Футболистите на Сасуоло имаха само едно положение през първата част, но то беше спасено от Федерико Маркети след изстрел на Симоне Дзадза в 13-ата минута. Домакините обаче започнаха по-силно втората част и в рамките на няколко минути пропуснаха две чисти възможности, като особено фрапантна беше тази на Дзадза, който от няколко метра стреля право в Маркети.

След това Лацио отново си върна превъзходството и положенията се преместиха пак пред Консили. На терена се появи и Мирослав Клозе, който реши спора с попадение за 2:0 в 70-ата минута. Преди това световният шампион направи два нетипични за себе си 100-процентови пропуска от няколко метра.

В 77-ата минута дойде време и за третия гол, реализиран от Марко Пароло. Три минути преди последния съдийски сигнал Фелипе Андерсон излезе сам срещу вратаря, но шутира в аут.

През идната седмица "бианкочелестите" ги очакват две далеч по-сериозни изпитания. В сряда те приемат Наполи в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Италия, а след това в неделя, отново на "Олимпико", играят с Фиорентина.

За Сасуоло днешното поражение беше трето поредно, а след седмица най-верояно ще станем свидетели на четвърто такова, защото на отбора предстои гостуване на Ювентус в Торино.