Румънската прокуратура разследва мач на Динамо Букурещ и Лацио от 2007 г.

Румънската прокуратура е започнала разследване в края на януари на домакинския мач на Динамо Букурещ срещу италианския Лацио от третия квалификационен кръг на Шампионската лига през 2007 година. Първият двубой в Рим завърши 1:1, а в реванша румънците взеха аванс от 1:0 на почивката, но през второто полувреме допуснаха обрат и след загуба с 1:3 отпаднаха от надпреварата. Малко по-късно Лацио закупи 20-годишния защитник Раду Стефан от Динамо срещу 5,4 милиона евро.
Бившият акционер в букурещкия клуб Владимир Кон наскоро обяви в местната преса, че двубоят е бил уреден от ръководството
на отбора.

"На почивката на играчите е казано да не се напрягат през второто полувреме. Цената за това е продажбата на Стефан", заяви Кон.

Снимка: Getty Images/Guliver