Чарли Остин с невероятен мач за домакинския хегемон К.П.Р.

Нападателят Чарли Остин затвърди невероятната форма, в която се намира, след като отбеляза и трите гола за Куинс Парк Рейнджърс при успеха с 3:2 за възпитаниците на Хари Реднап срещу Уест Бромич Албиън. Домакините записаха петата си победа във Висшата лига и пета пред собствена публика на "Лофтъс Роуд", като всичките 17 точки в техния актив са спечелени у дома. Този път те имаха тежката задача да обръщат резултата от 0:2 за "дроздовете", но благодарение на отличната форма на Чарли Остин това стана факт, след като той наниза хеттрик във вратата на Бен Фостър и донесе на практика собственоръчно победата на своя тим.

Джолиън Лескът откри резултата за гостите в десетата минута на срещата, а точно десет по-късно и Силвестре Варела попадна в прегръдките на своите съотборници, удвоявайки аванса на гостите. И за двете попадения асистира Стефан Сесеньон.

Само четири минути след попадението на Варела обаче Чарли Остин намали изоставането на домакините от дузпа.

След почивката пък отново той с два гола след изпълнения на корнери от страна на Боби Замора и Джоуи Бартън донесе пълния обрат за отбора на Куинс Парк Рейнджърс. Остин изравни за 2:2 с попадение в 48-ата минута, като този резултат се задържа на таблото до последните минути на срещата, когато отново бившият таран на Бърнли с глава донесе успеха на К.П.Р.

С хеттрика си днес Чарли Остин събра 11 попадения на сметката си и е трети в класирането при голмайсторите, изоставайки единствено от Серхио Агуеро и Диего Коща.