ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

К.П.Р. изпусна трите точки срещу Суонзи (видео)

Тимът на Куинс Парк Рейнджърс пропусна да запише поредната си домакинска победа, завършвайки наравно 1:1 срещу Суонзи на "Лофтъс Роуд". Възпитаниците на Хари Реднап се виждаха с поредни три точки в своя актив пред собствена публика, след като Лирой Фер им бе дал аванс с попадение в 20-ата минута на срещата, който се запази до края на редовните 90 минути. В допълнителното време на срещата обаче резервата на гостите Вилфред Бони донесе точката на "лебедите" с попадение в 91-ата минута. Разочарованието на домакините бе още по-голямо, след като в края на мача те бяха с човек повече на терена, след като Уейн Раутлидж бе изгонен. Крилото на гостите пое по-рано към съблекалните, след като си изкара нервите върху Карл Хенрли след грубо влизане на опонента в краката му. Въпреки това Суонзи успя да се върне в мача с човек по-малко благодарение на тарана си Бони.

Лирой Фер даде аванс на домакините преди почивката с плътен удар, след като Федерико Фернандес не се бе справил с изчистването на топката от наказателното си поле. Малко преди попадението на Фер, гостите имаха основателни претенции за червен картон за вратаря на лондончани Робърт Грийн, който игра с ръка извън наказателното си поле.

След почивката двубоят бе напълно равностоен, като домакините имаха шанса да задържат своя аванс въпреки няколко опасни удара по посока на вратата на Грийн. Техният късмет обаче ги изостави в 91-ата минута, когато Вилфред Бони със силен удар опъна мрежата на съперника за крайното 1:1. Това е и последното нещо, което таранът ще направи за своя тим преди да замине за Купата на Африканските нации и да отсъства от английските терени за малко повече от месец.