Бодуров и Фулъм не успяха да се справят с Уулвърхамптън, Нюкасъл се срина срещу Лестър

Българският национал Николай Бодуров игра цял мач при равенство 0:0 на Фулъм срещу гостуващия Уулвърхамптън в среща от третия кръг на турнира за Купата на английската Футболна асоциация. Двата тима ще преиграват на "Молиньо" за определяне на крайния победител.

Носителят на трофея за 2013 година Уигън Атлетик отпадна от тазгодишното издание на надпреварата след поражение с 0:1 при гостуването си на Болтън Уондърърс. Единственото попадение реализира Зак Клъф четвърт час преди края.

Последният във Висшата Лига Лестър Сити се класира за четвъртия кръг след домакински успех с 1:0 над Нюкасъл Юнайтед. Голът реализира Хосе Леонардо Уйоа с глава в 39-ата минута. Гостите бяха водени от временния наставник Джон Карвър, която замени по-рано през седмицата напусналия в посока Кристъл Палас Алан Пардю. Нюкасъл, който има шест купи на Англия в историята си, остава без трофей от 1969 година насам.

Бърмингам Сити се спаси от срамно отпадане, след като навакса изоставане от 0:2 и стигна до успех с 3:2 при гостуването си на седморазрядния Блайт Спартанс. Домакините взеха аванс след две попадения през първото полувреме на Робърт Дейл, но с три гола в рамките на шест минути в началото на втората част втородивизионният тим стигна до пълен обрат. Уесли Томас се разписа два пъти, а Лий Новак се отличи с гол и асистенция. Английският национал Саидо Бераино вкара четири гола, а Уест Бромич Албион разгроми със 7:0 гостуващия аматьорски Гейтсхед от пета дивизия.

Френският нападател Батефимби Гомис вкара два пъти при успеха на елитния Суонси Сити с 6:2 над четвърторазрядния Транмиър Роувърс. Двукратният европейски клубен шампион от 80-е години на миналия век Нотингам Форест, който в момента играе в Дъ Чемпиъншип, отпадна в третия кръг след поражение с 0:1 при гостуването си на Рочдейл. Единствения гол за успеха на третодивизионния тим Питър Виченти от дузпа в 12-ата минута.