Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Челси размаза Уотфорд на Йоканович, Чех се завърна на вратата (видео)

Тимът на Челси не срещна проблеми с един от добре представящите се отбори в Чемпиъншип през този сезон - воденият от бившия наставник на Левски Славиша Йоканович Уотфорд, побеждавайки го с "класическото" 3:0 на "Стамфорд Бридж", за да се осигури място в четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия. Възпитаниците на Жозе Моуриньо оставиха головете си за втората част, като през първите 45 минути резултатът се запази 0:0, но през втората част с голове на Вилиан (58), Лоик Реми (70) и Кюрт Зума (72) "сините" подпечатаха успеха си. Специалния бе дал почивка на редица свои титуляри, като Джон Тери, Сеск Фабрегас и Еден Азар бяха извън групата, а Бранислав Иванович, Тибо Куртоа и Неманя Матич останаха на пейката без да се появяват в игра. Въпреки това лондончани показаха завидна резервна скамейка и не срещнаха проблеми с отбора на Уотфорд.

На вратата на домакините се завърна Петер Чех, който я пазеше дълги години наред, но през този сезон бе изместен от Тибо Куртоа. Белгиецът остана на резервната скамейка, докато опитният Чех очевидно ще получава шансове за изява в турнирните надпревари.

Вилиан откри резултата с удар от над 20 метра, който прелетя покрай Бонд, за да даде аванс на домакините в 58-ата минута. Лоик Реми удвои с красиво воле от точката на дузпата, а само две минути след неговото попадение Кюрт Зума оформи крайното 3:0 с глава след центриране на Сесар Аспиликуета. Интересно бе да се отбележи, че след слабо първо полувреме, Моуриньо реши да включи в игра на почивката Диего Коща и Вилиан на местата на Оскар и Андре Шюрле и решението му даде нужния ефект, за да се стигне до категоричната победа на неговия тим.

ЧЕЛСИ - УОТФОРД 3:0
1:0 - Вилиан (58)
2:0 - Реми (70)
3:0 - Зума (72)
ЧЕЛСИ: Чех, Зума, Филипе Луиш, Кейхил, Аспиликуета, Микел, Рамиреш, Оскар (45-Диего Коща), Шюрле (45-Вилиан), Дрогба (80-Ейк), Реми
УОТФОРД: Бонд, Паредес, Хоубън, Каткарт, Анджея, Мунари (83-Мъри), Тосер (73-Абди), Пудил, Игало (65-Видра), Дийни, Форестиери
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Паредес, Тосер (Уотфорд)
СЪДИЯ: Кевин Френд