Лубе не можа да спре Белогорие в Мачерата (СНИМКИ)

Eвропейският шампион - руският Белогорие (Белгород) надигра като гост първенеца на Италия Кучине Лубе (Трея) с 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:23) пред 2067 зрители в зала "Палазето дело Спорт Фонтескодела" в Мачерата.

Домакините от Лубе бяха близо до тайбрек, след като в четвъртата част водеха с 21:15, но на сервис за руския гранд застана германският национал Георг Гроцер, който бе в основата на обрата.

Именно той стана най-резултатен със 17 точки (3 аса, 47% ефективност в атака), а опитният Сергей Тетюхин добави 16 точки (1 блок, 58% ефективност в атака, 45% перфектно и 55% позитивно посрещане).
Дмитрий Мусерский добави 14 точки (1 ас, 3 блока, 71% ефективност в атака).

Джулио Саби бе най-резултатен за Лубе с 16 точки (2 аса, 1 блок, 36% ефективност в атака), а полякът Бартош Курек добави 13 точки (2 аса, 1 блок, 36% ефективност в атака, 36% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Неприятните новини за треньора Алберто Джулиани са свързани и с контузията, която Алесандро Фей получи във втория гейм. Разпределителят на гостите Драган Травица пък бе посрещнат с аплодисменти в "Пала Фонтескодела", тъй като преди да премине в Белгород, играе дълги години с екипа на Лубе.

Лидер в групата е Белогорие с пълен актив от 9 точки и едва два загубени гейма. Второто място поделят Кучине Лубе и Фенербахче с по 4 точки, а Пари Волей е на последната позиция с 1 точка.

КУЧИНЕ ЛУБЕ, ТРЕЯ (ИТАЛИЯ) - БЕЛОГОРИЕ, БЕЛГОРОД (РУСИЯ) 1:3 (25:22, 23:25, 19:25, 23:25)

ЛУБЕ: Микеле Баранович, Джулио Саби 16, Бартош Курек 13, Симоне Пароди 9, Марко Подрасчанин 5, Драган Станкович 7 - Юбер Ено-либеро (Алесандро Фей, Алесандро Папарони-либеро, Натале Монополии)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
БЕЛОГОРИЕ: Драган Травица 6, Георг Гроцер 17, Тарас Хтей 6, Сергей Тетюхин 16, Дмитрий Мусерский 14, Артьом Смоляр 6 - Роман Брагин-либеро (Александър Сафонов, Александър Косарев, Леван Каландадзе 1, Дмитрий Илиних 2, Сергей Багрей)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.