Лубе Банка с втора загуба в Италия

Втора поредна загуба допуснаха шампионите на Италия от Кучине Лубе Банка Марке (Трея), след като в мач от 12-ти кръг на първенството отстъпиха с 2:3 (39:37, 21:25, 26:24, 19:25, 12:15) като гост на Експривия Нелдирито (Молфета).

Най-оспорван бе първия гейм, който продължи 43 минути. И въпреки че играчите на Лубе на два пъти повеждаха в геймовете, домакините от Молфета не се предадоха и след 2 часа и 30 минути зарадваха своите привърженици.

С клуба от Молфета се раздели преди мача с Лубе холандецът Витце Коойстра, но в тима пристигна американецът с пуерторикански произход Морис Торес. И като за дебют, записа 31 точки (1 ас, 3 блокади, 54 % в нападение), с което стана топ реализатор в двубоя. 23 добави словенският му съотборник Ален Скет (1 ас, 2 блокади, 53 % в атака). За Лубе 21 направи Симоне Пароди (1 блокада, 61 % в нападение), а с 18 остана полякът Бартош Курек (3 блокади, 38 % в атака).