Нюкасъл се промъкна в топ 4 след пета поредна победа (видео)

Тимът на Нюкасъл продължава с отличните си изяви по английските терени и се изкачи до четвъртото място в английската Висша лига след петата си поредна победа. Този път възпитаниците на Алън Пардю се наложиха с минималното 1:0 над Куинс Парк Рейнджърс на своя "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение в двубоя отбеляза Муса Сисоко в 78-ата минута. Така отборът, който преди точно два месеца бе последен в класирането на Висшата лига, сега е в зона "Шампионска лига".

През целия мач домакините бяха отборът, който повече търсеше победата. Добрите изяви на Робърт Грийн и отбраната пред него, както и интересното решение на мениджърът на лондончани Хари Реднап да излезе с четирима вътрешни полузащитници в халфовата си линия, лимитираха възможностите пред футболистите на Алън Пардю.

В крайна сметка обаче натискът на "свраките" даде резултат в 78-ата минута, когато Сами Амеоби изведе Муса Сисоко сам срещу Грийн и нападателят на домакините с майсторско изпълнение отбеляза единственото попадение в мача.

Лошата новина за домакините от този иначе отличен за тях ден бе контузията на Райън Тейлър, който бе принудително сменен още в 34-ата минута при завръщането си на терена след почти три години извън футбола поради контузии.