К.П.Р. спря възхода на Бърнли и се измъкна от опасната зона (видео)

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс победи с 2:0 Бърнли в дербито на два от новаците в английския елит и основни участници в борбата за оцеляване във Висшата лига. Възпитаниците на Хари Реднап спряха възхода на своя опонент, който не познаваше вкуса на поражението в четири поредни срещи. Домакините регистрираха втора победа в последните си три срещи и втора поредна пред собствена публика. Бившият футболист на Бърнли Чарли Остин първо наказа своя тим за крайното 2:0, а малко по-късно бе изгонен от игра заради груб фаул в краката на опонент, донесъл му втори жълт картон.

Лирой Фер откри резултата в 51-ата минута, след като ударът му се отклони в тялото на съперников защитник и изненада Том Хийтън. Голмайсторът на К.П.Р. този сезон Остин пък удвои аванса на своя отбор в 74-ата минута с осмия си гол от началото на шампионата. Само две минути по-късно обаче той трябваше да поеме по-рано към съблекалните заради груб фаул срещу Майкъл Кийн. Въпреки това обаче гостите нямаха сили да се борят с опонента си в оставащите минути от срещата.

Успехът изкачи домакините над опасната зона с 14 точки, всички от които са спечелени на "Лофтъс Роуд". Бърнли пък е предпоследен с две точки по-малко в своя актив.