Лошата седмица за Ман Сити продължи и в Лондон (видео)

Лошата седмица за шампиона на Англия Манчестър Сити продължи и при гостуването на Куинс Парк Рейнджърс на "Лофтъс Роуд" в Лондон. След поражението у дома срещу ЦСКА (Москва) в Шампионската лига, сега възпитаниците на Мануел Пелегрини завършиха наравно 2:2 при визитата си на новака в английския елит К.П.Р. Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Чарли Остин (21) и автогол на Мартин Демикелис (76), но и в двата случая Серхио Агуеро бързо връщаше "гражданите" в мача. Аржентинецът бе точен в 31-ата и 83-ата минута, но и в двата случая след неговите попадения съотборниците му не успяваха да се възползват от психологическото си предимство и да осъществят пълен обрат.

Изгубените две точки отдалечават шампионите вече на осем зад лидера Челси, който продължава да се откъсва напред в борбата за титлата в Англия. Куинс Парк Рейнджърс пък остава на предпоследното място в класирането с 8 точки в актива си. Домакините могат горчиво да съжаляват за пропуснатата победа, след като попадение на Чарли Остин бе отменено при странна ситуация, в която Джо Харт не изпълни добре пряк свободен удар и той трябваше да бъде изпълнен повторно. Освен това момчетата на Хари Реднап изпуснаха още куп положения пред вратата на съперника.

Срещата започна по отличен начин за домакините, които натиснаха здраво в първите минути на двубоя и още в 8-ата минута Чарли Остин прати топката в мрежата на Джо Харт след груба грешка на английския национал, който му подаде директно от пряк свободен удар. Реферът Майк Дийн обаче отмени това попадение, след като прецени, че Джо Харт не е изпълнил правилно пряк свободен удар и той трябва да се изпълни повторно.

Все пак домакините поведоха в резултата и автор на гола бе Чарли Остин, който в 21-ата минута прати топката в мрежата за 1:0. Този път пък останаха съмнения за засада при паса към нападателя от страна на Маурисио Исла. Спорните съдийски решения продължиха и в двете посоки, като в 33-ата минута Серхио Агуеро изравни, като при отиграването си след подаване на Еляким Мангала игра с ръка, но това не бе забелязано от реферите.

През второто полувреме двата тима продължиха да атакуват опасно и към двете врати и положенията пред Джо Харт и Робърт Грийн се редуваха едно след друго. При едно от тях домакините излязоха отново напред в резултата, след като Мартин Демикелис си заби топката в собствената врата след остро центриране от дясното крило.

Това попадение във вратата на "гражданите" предизвика остра реакция от тяхна страна и в следващите минути топката като по чудо не се озова в мрежата на Куинс Парк Рейнджърс след удари на Туре Яя, Самир Насри и Агуеро, чийто шут бе отразен от голлинията от защитник на домакините. Все пак в 83-ата минута Кун възстанови равенството, след като овладя технично извеждащ пас на Туре Яя и преодоля Грийн и наредилите се зад него на голлинията двама защитници  на лондончани.

Интересното е, че след това попадение гостите не потърсиха достатъчно напористо победен гол и позволиха на своя опонент да измъкне точката от мача.