България загуби първата контрола в Белград (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха първата си контрола от Сърбия преди началото на европейската олимпийска квалификация в Берлин. Момчетата на селекционера Пламен Константинов отстъпиха като гости на "плавите" с 1:3 (22:25, 25:22, 25:27, 24:26) в първата проверка между двата тима, играна късно тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Пионир" в сръбската столица, от които близо 100 български фена.
Сърбия - България
Мачът започна с минута мълчание в памет на наскоро починалия бивш сръбски национал Деян Бърджович, който е и баща на национала Алекса Бърджович. Втората приятелска среща между България и Сърбия е довечера (29 декември) от 19,00 часа българско време в същата зала.
Българският селекционер Пламен Константинов започна с разпределителя Георги Братоев, капитана Владимир Николов като диагонал, Тодор Скримов и Николай Пенчев - посрещачи, Теодор Тодоров и Николай Николов - центрове и Теодор Салпаров-либеро. Впоследствие в игра се появиха и останалите играчи с изключение на ненапълно възстановените Виктор Йосифов и Тодор Алексиев.
От друга страна сръбският му колега Никола Гърбич заложи на Алекса Бърджович - разпределител, Дражен Лубурич - диагонал, Неманя Петрич и Марко Ивович - посрещачи, Драган Станкович и Марко Подрасчанин - центрове и либерото Невен Майсторович. В течение на двубоя на полето за домакините се появиха и останалите волейболисти с изключение на звездата на тима Александър Атанасийевич, Урош Ковачевич, Никола Йовович и Саша Старович.
И четирите гейма бяха напълно равностойно, като "трикольорите" успяха да спечелят само втората част с 25:22. Най-резултатен за българския отбор бе диагоналът Николай Учиков, който влезе като резерва за началото на втория гейм на мястото на Владо Николов, със 17 точки (1 блок и 50% ефективност в атака). Николай Пенчев, който игра цял мач, пък завърши с 15 точки (3 блока, 2 аса, 37% ефективноост в атака, 70% позитивно и 30% перфектно посрещане). Силна среща изигра и Теодор Тодоров, който заби 13 точки (2 блока, 1 ас и 77% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.
От друга страна за домакините от Сърбия Дражен Лубурич (2 аса и 50% ефективност в атака) и Неманя Петрич (1 блок, 1 ас, 61% ефективност в атака, 25% позитивно и 6% перфектно посрещане), който игра само до третия гейм, реализираха съответно 20 и 19 точки за победата.
СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:22, 22:25, 27:25, 26:24)

СЪРБИЯ: Алекса Бърджович 3, Дражен Лубурич 20, Неманя Петрич 19, Марко Ивович 8, Драган Станкович 2, Марко Подрасчанин 2 - Невен Майсторович-либеро (Милан Катич 10, Сречко Лисинац 1, Александър Околич 2, Петър Кръсманович 5, Филип Стоилович 3, Никола Росич-либеро)
Старши-треньор: Никола Гърбич
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 2, Владимир Николов 7, Тодор Скримов 2, Николай Пенчев 15, Теодор Тодоров 13, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Светослав Гоцев 3, Мирослав Градинаров 7, Николай Учиков 17, Любомир Агонцев, Владислав Иванов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов.

Статистика: Мауро Пулео (скаутмен на Сърбия)

Снимки: ossrb.org

ГАЛЕРИЯ от мача СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 - ТУК!!!