България загуби и втората си контрола срещу Сърбия

Волейболистите от националния отбор на България загубихаи втората си приятелска среща от Сърбия преди началото на европейската олимпийска квалификация в Берлин. Момчетата на селекционера Пламен Константинов паднаха като гости на "плавите" с 0:3 (21:25, 23:25, 16:25) във втората контрола между двата тима, играна тази вечер пред около 700 зрители в зала "Пионир" в сръбската столица.

Така "трикольорите" загубиха и двете си проверки преди изключително важния турнир в германската столица.

За разликата от вчера българският селекционер Пламен Константинов започна с една промяна в стартовата шестица, като на мястото на Теодор Тодоров като титуляр се появи Виктор Йосифов. Опитният Тодор Алексиев обаче отново не се появи на игрището. Впоследствие в игра влязоха Мирослав Градинаров, Любомир Агонцев, Теодор Тодоров, Николай Учиков и либерото Владислав Иванов.

От друга страна сръбският му колега Никола Гърбич заложи на всичките си основни играчи, като в течение на двубоя на полето за домакините се появиха единствено Марко Ивович, Алекса Бърджович, Сречко Лисинац и либерото Никола Росич.

Както в първата среща, първите два гейм бяха равностойни, но все пак "репрезентацията" успя да ги спечели съответно с 25:21 и 25:23. Единствено в третата част сърбите показаха класата си и я спечелиха с убедителното 25:16, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатен за българския отбор стана Тодор Скримов със скромните 10 точки (3 аса, 50% ефективност в атака, 20% позитивно и 10% перфектно посрещане). Николай Николов, който игра само в първите два гейма, пък завърши със 7 точки (2 блока, 1 ас и 67% ефективноост в атака).

От друга страна за домакините от Сърбия влезлият като резерва още в първия гейм Марко Ивович (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака, 38% позитивно и 25% перфектно посрещане) и звездата Александър Атанасийевич (4 аса и 50% ефективност в атака) реализираха съответно 15 и 14 точки за победата.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:21, 25:23, 25:16)
СЪРБИЯ: Никола Йовович 1, Александър Атанасийевич 14, Урош Ковачевич 10, Неманя Петрич, Драган Станкович 7, Марко Подрасчанин 5 - Невен Майсторович-либеро (Марко Ивович 15, Сречко Лисинац 2, Алекса Бърджович, Никола Росич-либеро)
Старши-треньор: Никола Гърбич
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Владимир Николов 5, Тодор Скримов 10, Николай Пенчев 4, Виктор Йосифов 5, Николай Николов 7 - Теодор Салпаров-либеро (Мирослав Градинаров, Теодор Тодоров 1, Николай Учиков 2, Любомир Агонцев 1, Владислав Иванов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов.

Статистика: Мауро Пулео (скаутмен на Сърбия)

Снимки: ossrb.org