Борусия продължи ренесанса си и в Европа (видео)

Германският Борусия (Мьонхенгладбах) продължи своя футболен ренесанс, пренасяйки добрата си форма вече и на европейските терени с категорична победа с 4:2 над Севиля, която позволи на отбора на Андре Шуберт да измести испанския клуб от третото място в групата, осигуряващо място в турнира Лига Европа. Германците изнесоха много силен мач на своя "Борусия Парк" и безпроблемно се разправиха с носителя на трофея от Лига Европа с два гола на Ларс Щиндъл (28, 83), Фабиан Джонсън (68) и Рафаел (78). Витоло в 82-ата и Евер Банега от дузпа в продължението на редовното време отбелязаха за гостите, които регистрираха четвърто поражение в група "D" и се озоваха на последното място в нея.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута, когато Гранит Джака опита силата на удара си, а Ларс Щиндъл притича към далечната греда и прати излизащата иначе в аут топка в мрежата зад Рико за 1:0. Това бе и единственото попадение преди почивката. Истинската фиеста обаче се разрази през втората част.

Домакините продължиха да са по-добрият отбор на терена и след почивката и в 68-ата минута удвоиха своя аванс. Американският национал Фабиан Джонсън с много премерен удар направи 2:0, след като получи пас от Юлиан Корб и с удара си не остави никакви шансове на Серхио Рико.

Десет минути по-късно резултатът стана класически, когато Рафаел получи прецизен извеждащ пас от Ларс Щиндъл и с удар по тревата отбеляза трето попадение във вратата на Севиля. Гостите успяха да отговорят чрез Витоло в 82-ата минута, но по-малко от 60 секунди по-късно трябваше да вадят топката от вратата си за четвърти път. Ларс Щиндъл заби втория си гол в мача с удар от 20 метра, за да подпечата успеха на своя отбор. Крайното 4:2 бе оформено в продължението на редовното време от Евер Банега, който се разписа от дузпа, отсъдена от рефера Дамир Скомина за нарушение на Гранит Джака в наказателното поле.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Севиля 4:2
1:0 - Щиндъл (30)
2:0 - Джонсън (68)
3:0 - Рафаел (78)
3:1 - Витоло (82)
4:1 - Щиндъл (83)
4:2 - Банега (90-д.)