Снежната буря не спря Херта (видео)

Отличното представяне на Херта (Берлин) през сезона в Бундеслигата до момента продължи с трудна домакинска победа с 1:0 над Хофенхайм в среща от 13-ия кръг. По този начин столичани запазват четвъртата си позиция в класирането за сметка на далеч по-амбициозните тимове на Борусия (Мьонхенгладбах), Байер (Леверкузен) и Шалке 04. Хофе пък ще посрещне новата седмица на последно място, на 3 точки под чертата. Единственият гол падна точно след половин час игра, когато Еуген Полански от гостуващия отбор си вкара автогол с глава.

Парадоксалното обаче е, че това си остана единственият удар в очертанията на която и да е от двете врати, но тъй като беше нанесен от футболист на Хофенхайм, той не се води в статистиката. Така за първи път от 11 сезона насам мач в Бундеслигата приключи с 0 точни изстрела.

Мачът се игра при тежки метеорологични условия, като е истинско чудо, че не беше прекратен още през първото полувреме. Тогава в рамките на около 20 минути "Олимпиащадион" побеля от сняг. Съдията Гуидо Винкман нареди да се смени топката с червена, но не посмя да прибере футболистите в съблекалните, независимо че на терена се виждаше само централната линия.

За радост на всички на почивката снегът беше изчистен или се стопи, а и най-важното - спря да вали. Игрището обаче не беше удобно за игра, което доведе до създаването на много малко възможности и пред двете врати.